Ново
King Electric PKB-DT 15kW 208V 1-ph диктибилен грејач на преносни единици, PKB2015-1-T-DT-FM

King Electric PKB-DT 15kW 208V 1-ph диктибилен грејач на преносни единици, PKB2015-1-T-DT-FM

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Кинг PKB-DT диктивиран преносен грејач на единицата е конструиран за да ги задржи барањата на ригоро на работни места или индитриски капацитети. Овие преносни грејачи можат да бидат избркани, за да се насочи загреаниот воздух до потребните области и се идеални за градежни места, греење во просторот за складирање, земјоделство, земјоделство, настани и воени апликации. Тоа е најдобриот извор на топлина за да помогне во сушените апликации каде што се претпочита сува електрична топлина над грејачите на просторот на пропан или керозин. Покрај тоа, електричната топлина нема мирис, пламен или јаглерод моноксид. Високиот CFM и нискиот пораст на температурата се исто така клучни карактеристики за да се направи PKB-DT најдобро решение за привремени апликации за греење со голем капацитет. Јака за транзиција на канали. Разменувач на топлина со висока масовна перка. Вграден термостат (40 ° -100 ° F). Врвни рачки за носење на врвот на пролет. 4 тешки гумени стапала. Мотор со лежиште на долги животни единици. Само вентилатор прекинувач. Патентирана заштита на паметните граници®. 6ft. Значи кабел (без приклучок). Издржливо челично куќиште од 20 мерачи. Не-меркус совет над прекинувачот. Факултантна додаток за транзиција-Тента-Тент-12 достапен за шарени куќишта и ресторани. 2-годишна ограничена гаранција.

Карактеристики

Производи во категоријата

Зошто го избирам? Мал и лесен за погодност, преносливост и складирање Лесно се зема насекадеВисока ефик�

Монтира додатоци доставени од клиентите до задниот дел на количката Обезбедува разноврсен интерфејс з�

Направете убави парчиња за вашиот дом и подарете како подарок за секоја пригода кога Ќе го додадете Ком�

Челзи Килим Колекција Американа Област Килими Колекцијата на килими Во Областа Во Стилот На Челзи На Ам

Овие Трендови Меѓународни Војна На Ѕвездите : СагаЗасолниште Во Место Ѕидниот Постер е дизајниран со ви

Жени Секси Чипка Шиење Камизола ВВратот Предна Кука И Око Прашка Елек Летни Шпагети Ремен Корсет Резерв

Уметник : Здраво Ангелсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметно

Дуксерите леверет се направени со најдобра мешавина од памук / руно, доволно меки за да му дадат на вашет

Татко ми Беше Толку Неверојатен Што Бог Го Направи Ангел Ползавец За Новороденчиња Ова е совршен подаро

Опис : ракавицата на рерната е со мека текстура, што е удобно за use.It е ракавица за рерна со текстура отпор

Бушвакер солиден, иконски ракети на браникот во џебен стил овозможуваат поголема покриеност на гумите �

Прославете го денот На Свети Патрик со овие украсени моливи Дизајн карактеристики зелени шамроки на бе�

Чувајте го вашето домашно милениче безбедно и стилски со оваа јака Петмате Доскоцил Ко...

Опис : Пол : Дами, Жени, Женски Стил : Чизми За Снег, Чизми, Зимски Чизми, Зимски Чевли, Топли Чевли, Секојдн�

3д Вазна Цвет Ѕид Мурали Акрилик Ѕид Налепници Оригиналност Налепници НАПРАВИ САМ Цвет И Вазна Ѕид Деко�

Дали користите вежба за промовирање на губење на тежината и подобрување на физичката кондиција? И нашио

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекција На Теписи Во Дворот Лесна Нега За Сите Врем�

Ахгли Компанија Затворен Круг Обработени Темно Бронзено Кафеава Површина Килими, 6' Круг...

Идеален за секојдневна употреба овој шармантен полуцврст ѓердан со ланец со јаже сигурно ќе воодушеви..

Во Ротиформ ние не ги следиме само трендовите, туку ги создаваме Управувано од ентузијасти, дизајнирани

Заштедете пари и избегнувајте проблеми! Продавниците за тело наплаќаат 400 долари+ за поправки на браник

Сафавиех Париз Шаг СГ5118383 Рачно Изработен Титаниумски Килим Париската Колекција На Сафавиех прекрасно

Омекната дијамантска силуета носи модерна привлечност кон светлината на приврзокот Коупленд...

Scroll