Ново
Трговска марка ликовна уметност „Bluebird Delight“ платно уметност од Лорен Мос

Трговска марка ликовна уметност „Bluebird Delight“ платно уметност од Лорен Мос

Достапност: Залиха
DEN 1530.08

Уметник : Лорен Моссубјект : Animalивотни Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две мали сини птици кои стојат на гранки на дрвја. Родени и израснати во Тајлер, Тексас, Лорен Мос соработуваа соработка и индивидуално на различни ангажирани интердисциплинарни проекти повеќе од петнаесет години. Таа имало природни скулпторски инсталации поставени на Универзитетот во Тексас во Тајлер, заедно со неколку работи во печатење и колаж, додадени во колекциите на Универзитетот во Тексас во Тајлер. Мос ја доби својата БФА во историјата на уметноста од Универзитетот во Тексас во Тајлер во 2005 година. Во 2006 година, Мос се ожени со нејзината средношколска душичка и во 2009 година, тие ја поздравија својата ќерка во светот. Таа се пресели во прекрасната област на Сивикли, ПА во летото 2015 година. Од преселбата, Мос имаше изложби во многу држави низ целата нација. Неодамна, Мос се здоби со бронзено место во списанието „Арт Асецент“, во натпреварот за теми на топлина. Во моментов е на преглед на уметничката брокерска уметност во Кара, станица плоштад во Питсбург, Пенсилванија. Лорен Мос „Bluebird Delight“ Canvas Art.

Карактеристики

Производи во категоријата

Опис : Пол : Унисекс Возрасни, Мажи, Женски Стил : Водени Чевли, Чевли На Плажа, Боси Чевли, Чевли За Сурфањ�

Овие фантоскоп сјаен мелен кадифе со трим серии декоративни перници за фрлање ќе го освежат вашиот дом �

Лифт КомплетСуспензијаЛифт КомплетЛифт Комплет 2 во Предниот Лифт1 во Заден Лифт Карактеристики : Нема

Touring Touring Touring Touring Touring Touring Touring Cumho SolKH16 обезбедува јасен управувачки одговор со извонредна удобност за в

Оваа исклучителна традиционална платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа розова т

< Модни Женски Секојдневни Женски Печатени Женски Дуксери Со Долги Ракави Карактеристики : Материјал : и

Материјал Со врвен Квалитет задниот панел е изработен од силиконски материјал.Оваа футрола за телефон �

Уорка Нова Јога Против Отсјај Лабав Спортски Темперамент Брзо сушење Кратки Дводелни Женски Панталони

Живописно парче акцент што свети одвнатре Направено со вистинска бела кубна цирконија и сребро...

Облечете ја вашата гардероба За Кардинали Во Arзона малку со Оваа Доблест Еко Пике Ботанички Принт Поло �

Совет за стил : Кога се подготвувате за јасна, кул сезона, мора да имате надворешна облека што е помалку г

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

Ако барате уникатен додаток за забава, одберете го овој класичен миабела бисер и бел прстен за кросовер

Квалитетни Материјали : Пријателски За чувствителна кожа.Совршени Подароци : ова се прекрасни подароци

Длабоко синопремиум врамена печати врамена ладна притиснато хартија печатење со супериорна рамка за д�

Уметник : Lantern Presssubject : Sports Style : American Traditional Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничк

Тоа е натпревар! Не се поставуваат непрекинато на врвот на резервоарот и шорцевите на границите го одрж�

Обичните обични женски врвови СО Долги Ракави БРКЕВИ СЕ совршени за секоја пригода.Совршен за шопинг,со

Опис на фаровите : 9005 HB3 + 9006 HB4 (Долг Зрак И Средно светло) Модел На Извор на светлина : супер посветла Cob Chip

Луксузна Заштита На Подот Од Кожа од Стп Точна прилагодена подна подлога За хонда ЦРВ 2012.2013.2014.2015 Прилаг�

Подобрете го вашиот простор за живеење со овој стилски акцент стол и сет на столици, дизајниран да ги во�

Изненадете ја вашата сакана со овој коктел прстен во Папарадша Изработено од Стерлинг Сребрена завршен

Homadles Жените Повлекување На Тексас ШорцевиСекси Шупливи Шорцеви Црвена Големина М изработен е од високо

Од излевање и тренинг за тенџере до винска ноќ, вашиот нов тепих отпорен на дамки лесно го штити вашиот п

Панталони заштеда на прилагодено вклопување во подот на автомобилот со 4 парчиња автомобил : Дизајниран

Scroll