Ново
Трговска марка ликовна уметност „Бела штала Флеј пазар IV“ платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Бела штала Флеј пазар IV“ платно уметност од Сју Шлабах

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Типографија Стил : Француски земјата Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сино велосипед во центарот на рекламата за пазар на болви. Истакнати бои : бело, сиво, светло сино портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Синиот велосипед во центарот на рекламата за пазар на болви.

Карактеристики

Производи во категоријата

Тенок фармерки на Wonder Nation Lite Fim Fit го нуди тоа големо дете, кул изглед со трендовски потресени детали Напр

Овој атлетски чевли со двапати на момчињата за момчиња за деца е идеален избор за вашиот мал човек...

Чувајте ги забите пенливи и вашите непцата се здрави со еднаква чиста здравствена состојба за заби за в�

Уметник : Филип Хугонардсбук : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Артт

Заборавете дека 'рѓосаното место некогаш се случило со металик спреј од' рѓаОлеум.Сесто сушење...

Прекрасна и трендовски, колекцијата Калверли од страна на уметноста на јазолот ја прикажува оваа прекр�

Aisin моќ прозорец регулатор собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и из

Времето станува жешко? Не го пот тоа! Со ладењето за миленичиња од американскиот Кеннел Клуб, можете да м

Комплетот за шетачи со двојни кукли со еднорог има крајни мултифункционални / повеќенаменски плејмоди

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Со Driworks потдак технологија и вентилација на мрежи, атлетските работи на ова момче со 2 пакувања со кратк�

Барате удобен, разноврсен и одличен тренинг врвот? Не гледај повеќе Оваа кошула за компресија со долги р

Оваа прекрасна хипереалистичка Daisy Flowers IV Canvas Art се печати со употреба на највисок квалитет на мастило от

Scroll