Ново
Трговска марка ликовна уметност „Задебелен цвет IV“ платно уметност од Летиција Херера

Трговска марка ликовна уметност „Задебелен цвет IV“ платно уметност од Летиција Херера

Достапност: Залиха
DEN 2601.60

Уметник : Leticia Herrerasubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има виолетова цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, розова, виолетова, светска уметничка група Тан е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Виолетова цвет во центарот на рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата

Уметник : Vision Studio Subject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подгот

Овие ретроинспирирани машки панталони од атлетски дела го повикуваат спортското наследство да изгледа

Оваа исклучителна модерна уметност во платното носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа црна моде�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR Floor Mat Постави за LexGS350 2013 : Дизајнирано прилагодено вкл

Со моќта на компјутер и подвижноста на таблетот, Samsung Galaxy Tab S7 WiFi е вашето тајно оружје за да завршите пов�

Симпатична половината инспирирана од хартија, ги истакнува овие панталони за влечење од гаранимали Изр

Кола за кратки ракави за кратки ракави на Wrangler, направена за да се движите кога уживате во одличното отв�

Оваа празнична сезона, навивајте се за вашиот тим додека ширевте расположи за одмор Овој тим за подароц�

Бидете модна икона на вашата забава со овој прекрасен миабела аметист танзанит и дијамантски акцент ор�

Traildystone Round Drink Coasters се убави, функционални акценти на домашни украси кои внесуваат природен елемент во д�

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Jerseyерси

Scroll