Ново
Трговска марка ликовна уметност „летен свилен пат“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „летен свилен пат“ платно уметност од Силвија Василева

Достапност: Залиха
DEN 2601.60

Уметник : Силвија Василевасубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има живописни ознаки на зелена, киднапирање, црвена, портокалова и црна боја во четка тен и сива позадина. Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ibrивописни знаци на зелена, чаша, црвена, портокалова и црна боја во четка тен и сива позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Облечете ја вашата гардероба За Кардинали Во Arзона малку со Оваа Доблест Еко Пике Ботанички Принт Поло �

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Обичните обични женски врвови СО Долги Ракави БРКЕВИ СЕ совршени за секоја пригода.Совршен за шопинг,со

Зарија е сè за фаќање на минималистичкиот тренд на сандали што се случува на голем начин Оваа елеганциј�

Класични Изјави 1 Печатење На Постер Од Маркус Прајм (18 х 18) # Mpsq265a2 Класични Изјави 1 е лиценцирана репрод�

Обезбедете ја неговата удобност низ студената сезона во оваа топла јакна од „Wonder Nation“ во која има лесн�

Овој корисен Гизмо ги зема сите потреби од кампување и ги превртува во една алатка за заштеда на простор

Женски Фустан Од четврти јули, Ѕвезди Без Прерамки Без Ракави и Пруги Печатат Лабав Фустан Од Цевка Кара

Лесен и разноврсен не можете да тргнете наопаку во резервоарот за тунични туники во атлетските работи..

Подобрете го вашиот простор за живеење со овој стилски акцент стол и сет на столици, дизајниран да ги во�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll