Ново
Адирондак Радјард Апстрактна Област Килим, Сива Сина, 4' 4' Плоштад

Адирондак Радјард Апстрактна Област Килим, Сива Сина, 4' 4' Плоштад

Достапност: Залиха
DEN 1275.20

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на тепих адирондак Килим Во Висок Стил, Област За Лесна Нега Килим Инспириран од глобалното патување и смелите, шарени мотиви што ги красат модерните скијачки бунгалови, Сафавиех го преведува рустикалниот стил на ложа во врвно шик и лесна нега колекција Адирондак. Изработени од подобрени полипропиленски предива, Килимите Адирондак истражуваат стилски прекумерна боја и антички изглед, давајќи впечатливи модни изјави во секоја просторија. Оваа колекција е моќ се појави Во Турција. Боја : Сива/Сина. Големина : 4' х 4 ' Плоштад. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Полипропилен. Подлогата содржи подлога за тепих од јута (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Гламулирајте ги вашите презентации за подароци со прекрасен сет на сина, златна, сребрена и бела бисерн�

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дел

Функција : 1 Прилагодете го потпирачот за грб на различни агли2 Материјали за квалитет на премиум3 Цврста

Чувниците во форма на богатство се забавен, трендовски начин да додадете поп дизајн на вашите есенски о�

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на вис�

Чекор на пролет во Викторија К Слингбек Рафија Еспадрил! Вметнувачот на gore додава дополнителна удобнос�

Овој принт пристигнува подготвен да се дружи со сертификат за автентичност и потпис на уметникот од пре

Ова вештачко растение „Восок Беронија“ има целосен, реален приказ на разновидни лисја во прекрасни ни�

Класик оди секси благодарение на незапирливиот стил на поло фустан на Маден Cујорк Мека и истегната, ово

Уметник : Марлен Вотсосубјект : City Scapestyle : Модерно фаќајќи ги луѓето и животот околу нејзината растечка Г

Создадете убаво украсени колачи за прилика со овој фонтан на мулти пастелна боја на Вилтон...

Копче за долги ракави на Le Riders, со долги кошули, возачи на долги ракави, дополнување на кошулата е направ�

Поврати, одете и додадете малку топлина со оваа faux sherpa руно јакна од Georgeорџ, удобно, удобно парче за да до

Чувајте го вашето малечко удобно од ден во ноќ со ова новородено тело за момчиња од Гаранималс...

Scroll