Ново
Адирондак Ројстон Традиционален Тркач Килим, Слонова Коска Сребро, 2 '6 8'

Адирондак Ројстон Традиционален Тркач Килим, Слонова Коска Сребро, 2 '6 8'

Достапност: Залиха
DEN 3280.00

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на тепих адирондак Килими Во Висок Стил, Лесна Нега Инспирирани од глобалното патување И смелите, шарени мотиви што ги красат модерните скијачки бунгалови, овие килими го преведуваат рустикалниот стил на ложа во врвно шик и лесна нега колекција Адирондак. Изработени од подобрени полипропиленски предива, Килимите Адирондак истражуваат стилски прекумерна боја и антички изглед, давајќи впечатливи модни изјави во секоја просторија. Оваа колекција е моќ се појави Во Турција, и е совршен додаток на вашиот дом за стилски, дизајнер надградба. Боја : Слонова Коска/Сребро. Големина : 2' 6" х 8 ' Тркач. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Полипропилен. Подлогата содржи подлога за тепих од јута (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Држач За монтирање На Телефонот За автомобил Прилагодлива Телескопска Рака со Прилагодлива Лулка...

Осветлете го вашиот дом со оваа вкусно празнична Светлосна Низа Од КокаКола Од Курт Адлер!Клучни Каракт

Комплет За Прстен За Колекционер На Супер Конкуренција, Два Прстени Со 3 Завртки, Соодветни Дихтунзи, 6 З�

Монтреал Шаг Килим Колекција Кадифен Куп Бушава Килими Кадифените килими во Колекцијата Монтреал треп�

Одличен додаток за да го покажете вашиот омилен шарм и исто толку елегантен самостојно Овој прекрасен с

Подобрите домови и градинарски ловци на ловци на ловци е убава и издржлив пластеник за сите ваши растен�

За самоуверено и континуирано уживање, почиста, подобар вкус на минерална вода, не заборавајте да го мен

Aisin моќ прозорец регулатор собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и из

Овие цели нудат одлични карактеристики На Валканата Птица Со Повеќе Бои и доаѓаат со целна точка за отв�

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата На Тепих од тусон Потресена Машина За Пер

20 Тони Воздух Со Низок Профил / Рачен Приклучок За Шишиња Астро Алатката 5304А 20 Тони Воздух Со Низок Профи

Одликувајќи се повлечетејазичето зафат на крајот приколка за лесно поврзување и исклучување Месинг те�

Запознајте ги вашите нови дневни чевлиЖенската Делта Патика Лугз Овој елегантен лизгач има солиден над

Основана во 2009 година, едно од најпознатите доверливи и временски тестирани имиња во бизнисот, Горивото

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата На Килими тулумурбанска Шик Област Килим

Коленот е совршен градски сандал за да се заврши каков било изглед Горниот кафез е софистицирано толкув

Scroll