Ново
Трговска марка ликовна уметност „Градина на змеј“ платно уметност од Шила Голден

Трговска марка ликовна уметност „Градина на змеј“ платно уметност од Шила Голден

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Уметник : Шила Голденсубјект : Флоралстил : Куќа/Кантрипродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ламји над шарени цвеќиња. Истакнати бои : бела, сива, тен, розова, жолта родена во Newујорк, Шила го слика целиот свој живот и има диплома за диплома по ликовна уметност. Нејзините слики, во апстрактни и фигуративни стилови, се изведени од природата и го одразуваат нејзиниот живот во Калифорнија, Ново Мексико и Флорида. Работејќи во рекламирање дизајн и илустрација, оригиналните уметнички дела на Шила се во бројни корпоративни и приватни колекции. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Родена во Newујорк, Шила го слика целиот свој живот и има диплома за ликовна уметност. Нејзините слики, во апстрактни и фигуративни стилови, се изведени од природата и го одразуваат нејзиниот живот во Калифорнија, Ново Мексико и Флорида. Работејќи во рекламирање дизајн и илустрација, оригиналните уметнички дела на Шила се во бројни корпоративни и приватни колекции. - Змеј над шарени цвеќиња.

Карактеристики

Производи во категоријата

Мотор Картер Дишење Елемент Сина Птица, ИЦ Корпорација, Нов Флаер, Соларис, ТОМАС АВТОБУССад; Автокар, Ка

ЈОН 133 16Х8 5Х139, 75ЕТ 108ЦБ ЦРНА / МАШИНСКИ Секое од овие тркала е произведено со користење на супериорни мате

Честопати пристигнувате во вашата канцеларија, дома, на состанок или на друго место и ви е тешко да посе�

Боди За Бебиња хадсон се суштински дел од гардеробата на бебето Нашите боди имаат симпатични отпечатоц�

Одговара на следниве возила : Chevrolet Tracker1989 1990 1991 1998 Фитноте : Преден Inner Geo Tracker1989 Преден Внатрешен 1990 Преде

За дупчење во дрво, метал и пластика Секој челичен бит со голема брзина е стврднат и кален за долг животе

Оди Носорог Црн Заден Главен Кревет бар овозможува монтажа помошни светла за јасна видливост за време н

Омекната дијамантска силуета носи модерна привлечност кон светлината на приврзокот Коупленд...

Нека?и дајте му извик на човекот?најдобар пријател Големиот Костим За Кучиња за Возрасни е разигран изб�

Епл iphone 6 / 6s плус реико вистинска кожа случај Премиум вистинската кожна кожа беше обработена преку инте�

Бергама Килим Колекција Парична Казна Пешавар Килим Репродукции Колекцијата на фини репродукции на ки�

Надградба на вашиот одмор декор Со Божиќ Земја Алпски Дедо Мраз Чај Светло Носителот! Овој додаток е уни

Немрсна текстура, ултрафузивна, течна основа која обезбедува совршено рамномерна корекција на бојата...

Каролини Богатства ЦК5093СН Бразилска Мачка Со Долга Коса Љубов Држач За Леплива Нота, Црвен, Голем, повеќ

Вокер Производи масовно проток на воздух сензор е изградена репутација во автомобилската индустрија з�

"Телескопскиот машински метален дизајн на колекцијата Исо внесува индустриски елементи во Европскиот �

Ова огледало на вратата е дизајнирано да изгледа, одговара и функционира како оригиналното склопување �

Кардонската Пумпа За Серво Волан, Преработените Кардонски Пумпи за Серво Волан се хидраулично тестиран

Додадете малку луксуз во вашето секојдневно лежење! Кадифен велур поставата и амортизирани влошки од м�

Scroll