Ново
За Нисан Титан 2004 - Комбо 9005+ ПРЕДВОДЕНИ Фарови Здраво Ло & Магла Светлина

За Нисан Титан 2004 - Комбо 9005+ ПРЕДВОДЕНИ Фарови Здраво Ло & Магла Светлина

Достапност: Залиха
DEN 0.33

Опис на фаровите : 9005 HB3 + 9006 HB4 (Долг Зрак И Средно светло) Модел На Извор на светлина : супер посветла Cob Chip Power : 36 W/сијалица 72 W/Set Lumen : 3800 LM/сијалица 7600 LM/Set Operating напон : DC9-36 V, Вклопуваат 12v & 24 V Car Material : 6063 Авијација Алуминиумски Зрак Агол : 360° температура на бојата : 6000k ЛАДЕН БЕЛ ЖИВОТЕН ВЕК : над 30000 часовна работна температура : -40-+80 Целзиусова водоотпорна стапка : IP68, ip68 номинална вода и заптивка За прашина Магла : Моќност : 100w/Пар 50w/Работен Напон : 12vcolor температура : 6000k Тип На Бел Чип : RXTSQINumber на чипови : 10socket Тип : 880 884 885 890 892 893 899. Вклучен пакет : 2 парчиња 9005 HB3 LED Светилки На Фаровите2pcs 9006 HB4 LED Светилки За Фарови2pcs 880 Led Светилки за Магла € 300% посветла од оригиналните халогени светилки quop COMOTIVE-ОДДЕЛЕНИЕ COB LED чипови СО 72 W, 7600 LM ПО пар, 6000 K кул бела боја. Дизајнот на моделот на супер фокусиран зрак обезбедува поширок и подалечен опсег на осветлување , што ги прави знаците, рефлекторите и ознаките на лентата многу видливи на руралните патишта и во планинските области. ●Совршена Шема На Зрак ● лед - фарот со висок среден зрак совршено ја имитира оригиналната шема на халоген зрак, без оглед на долгото светло или средното светло, давајќи поширок агол и подалечен опсег на светлината на патот. Давање на вашето возачко искуство и безбедност при возење поттик што го баравте. Без отсјај на сообраќајот што доаѓа, без отсјај или темни дамки го намалува стресот и исцрпеноста при возење. Отфрлете ги слабо жолтите халогени. ●Подолг Животен Век●Усвојте цело авијациско алуминиумско тело со ВРВНИ ЛЕД чипови. Уникатниот дизајн на шуплив врежан ладилник И турбо ладилникот од 12000 ВРТЕЖИ во МИНУТА обезбедуваат супер способност за ладење, што обезбедува подолг животен век до 30000 часа. Домување и вентилатор работи дури и во екстремни ситуации,секогаш продолжува да работи и покажува јасна силна светлина. ●Приклучете и Репродуцирајте сооднос 1 : 1 со големина со халогенот за ефикасно спречување на прашањето за недоволен простор за инсталација и некомпатибилност со големината. Совршено се вклопуваат во вашите приклучоци, лесно како "приклучок и игра", потребни се само неколку минути за да се инсталира без никакви алатки. Овој комплет за конверзија на фарови може лесно да се инсталира во рок од 5 минути. 98% одговара На Возилата. вградениот двигател НА ЛЕД светилки усвојува надградена технологија, не само што има поинтелигентен систем за контрола на температурата, туку важи и за повеќето компјутерски системи на возилата без кодови за грешки или треперење. Со вграден дизајн на возачот,ве молиме погледнете го упатството за сопственикот или бројот на делот на оригиналната сијалица.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оваа класична ноќница од тајни богатства ќе биде елегантен додаток на вашата гардероба за облека за спи

Touring Touring Touring Touring Touring Touring Touring Cumho SolKH16 обезбедува јасен управувачки одговор со извонредна удобност за в

Квалитетни Материјали : Пријателски За чувствителна кожа.Совршени Подароци : ова се прекрасни подароци

Овие ултразвучни звучни бранови 20~55 КХЗ ги избркаат несаканите штетници без да ги убијат...

Кога станува збор за работните места со сопирачките, хардверот на сопирачките е често најнеостанатата �

Лифт КомплетСуспензијаЛифт КомплетЛифт Комплет 2 во Предниот Лифт1 во Заден Лифт...

Уметник : Lantern Presssubject : Sports Style : American Traditional Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничк

Вашата ќерка ќе го сака овој сет на здолништа со симпатични приврзаници! Графикот "без одмор за прекрасн

Добредојдовте ВО БАЈОИМУД Почитуван клиент, Добредојдовте ВО БАЈОИМУД Ние сме модна продавница на...

Дизајнирано во убави отпечатоци и цврсти материи со лесно вклопување, точно е за училишните денови, вик�

Класични Изјави 1 Печатење На Постер Од Маркус Прајм (18 х 18) # Mpsq265a2 Класични Изјави 1 е лиценцирана репрод�

Обичните обични женски врвови СО Долги Ракави БРКЕВИ СЕ совршени за секоја пригода.Совршен за шопинг,со

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Совет за стил : Кога се подготвувате за јасна, кул сезона, мора да имате надворешна облека што е помалку г

Панталони заштеда на прилагодено вклопување во подот на автомобилот со 4 парчиња автомобил : Дизајниран

Во последниве години, Садхуголд се појави како еден од највозбудливите нови звучни архитекти на хипхоп�

Уметник : Силвија Василевасубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвитка

Каролини Богатства CK5235 JMAT Сато Куче Љубов Вратата Мат, Затворен Килим или Отворено Добредојде Мат 24x36 Door

Луксузното занаетчиство се комбинира со софистициран стил во цврстите обоени дизајни на колекцијата Б�

Менс Стојат Јака Врвот Повик Трчање Секојдневен Костумкарактеристики : € Материјал●изработен е од доб

Уорка Нова Јога Против Отсјај Лабав Спортски Темперамент Брзо сушење Кратки Дводелни Женски Панталони

Луксузна Заштита На Подот Од Кожа од Стп Точна прилагодена подна подлога За хонда ЦРВ 2012.2013.2014.2015 Прилаг�

Homadles Жените Повлекување На Тексас ШорцевиСекси Шупливи Шорцеви Црвена Големина М изработен е од високо

Овие фантоскоп сјаен мелен кадифе со трим серии декоративни перници за фрлање ќе го освежат вашиот дом �

Scroll