Ново
Крајбрежен накит Машки лазис лазули со нараквица од магнетна и магнетна хематит

Крајбрежен накит Машки лазис лазули со нараквица од магнетна и магнетна хематит

Достапност: Залиха
DEN 2.33

Крајбрежниот накит Машки лазис лазули камен со оникс и магнетна нараквица за истегнување на мастит (8мм) додадете ја оваа елегантна и трендовски нараквица во вашата гардероба. Каменот и сортата на боја ја прави оваа нараквица разноврсна што може да се носи со кој било изглед. За секој камен се вели дека има духовна велнес и лековити својства. Еластичната лента на нараквицата овозможува парчето да се истегне и да се контурира удобно околу зглобот. Ова парче може да се носи сам или спарено со други додатоци за да се создаде слоевит изглед. Оваа нараквица од природен камен има внатрешен обем од 7 инчи, со ширина од 8 милиметри и тежина од 22 грама. За хематит и оникс се вели дека му помагаат на носителот да остане заземјен и заштитен од негативни енергии, како стрес, замор и негативни емоции. Тип на метал на артикалот : Нема метален тип. Метална боја на артикалот : Нема метална боја. Материјал на артикалот : скапоцен камен. Тип на камен на артикалот : Лапис Лазули, Оникс, хематит. Камена боја на артикалот : Сина, црна, сива. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : 8мм. Метал печат на артикалот : Нема метален печат. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : нараквица. Внатрешен обем на нараквица : 7 инчи. Ширина на нараквица : 5/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 22 грама. Тип на затворач на артикалот : Нема тип на затворач. Поставување на камен за накит : напрегање. Стил на артикал : манжетна, стабилна, изјава, слоевит, истегнување. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Мажи, машки. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Карактеристики

Производи во категоријата

Јакната на славните розови јуниори плус големина момче е класична средба со нечистотија! Оваа кул, опуш�

Уметник : Ен Фарал Дојлејбјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано п

Изненадете ја вашата сакана со овој коктел прстен во Папарадша Изработено од Стерлинг Сребрена завршен

Шлемот Boneshieldz H31 G е направен за заштита за време на лизгање, велосипедизам, скејтбординг и други активно�

Кога станува збор за работните места со сопирачките, хардверот на сопирачките е често најнеостанатата �

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Луксузното занаетчиство се комбинира со софистициран стил во цврстите обоени дизајни на колекцијата Б�

Уметник : Лорен Моссубјект : Animalивотни Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обви

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Додадете безвременски стил во вашата секојдневна рутина во кујната со мојата куќа во Тексас Хаус 16 "x 28 "

Уживајте во искуство со вистински луксуз и кул удобен ноќен сон со исклучително меки и дишења со перниц�

Зарија е сè за фаќање на минималистичкиот тренд на сандали што се случува на голем начин Оваа елеганциј�

Совет за стил : Кога се подготвувате за јасна, кул сезона, мора да имате надворешна облека што е помалку г

Кул и убави денови на есен, краткиот ракав на Слободен склопување ќе биде најдобриот избор на денот Бели

Chaps момчиња Училишна униформа Краток ракав Двоен пик Поло кошула : 64% памук / 36% полиестер рамен плетен ре�

Touring Touring Touring Touring Touring Touring Touring Cumho SolKH16 обезбедува јасен управувачки одговор со извонредна удобност за в

Homadles Жените Повлекување На Тексас ШорцевиСекси Шупливи Шорцеви Црвена Големина М изработен е од високо

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметнос

Клара Кларк Премиум 1800 колекција 18 " 21 " Дополнителен длабок џеб поставен лист, одговара на душеци со вис

Со контраст, faux sherpa јака, оваа кадифен облека од тајни богатства ви овозможува да ги завршите деновите н�

Ли прецизност произведува некои од највисокиот квалитет на опрема за повторно вчитување повеќе од 50 го�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll