Ново
Кардоне Реконструирана Пс пумпа, в о Резервоар Одговара изберете: 1997 - ТОЈОТА РАВ4

Кардоне Реконструирана Пс пумпа, в о Резервоар Одговара изберете: 1997 - ТОЈОТА РАВ4

Достапност: Залиха
DEN 271.20

Кардонската Пумпа За Серво Волан, Преработените Кардонски Пумпи за Серво Волан се хидраулично тестирани за правилен проток, заптивка, притисок и излез, обезбедувајќи како-нови перформанси. Критичните компоненти се тестираат три пати, топлината, хемиските и механичките врски го одржуваат високо-јаглеродниот челичен ракав цврсто на место, обезбедувајќи исклучителни перформанси. Тие имаат 100 проценти компјутеризирано и хидраулично тестирање или правилен проток, притисок, истекување и перформанси. Карактеристики и Придобивки : 100% компјутеризирано хидраулично тестирање се изведува за правилен проток, истекување и перформанси за да се обезбеди совршено вклопување и функционирање На сите критични компоненти (т.е. кампањи, вентили за калем, итн.) се тројно тестирани За да се обезбеди сигурност На производот Сите единици се изградени со 100% нови заптивки И Единици за о-прстени се испорачуваат со 100% тестирани и калибрирани вентили за ослободување на притисокот Шахтите се 100% обработени за да се обезбеди завршна површина Е во рамките на о. е. толеранции сите критични компоненти (пакувања со камери, вентили за калем, итн.) се тројно тестирани за да се обезбеди сигурност на производот. Сите единици се изградени со 100% нови о-прстени и премиум-одделение хнбр заптивки за да се спречи протекување. ХНБР не се распаѓа на високи температури како конвенционалниот материјал за заптивање. Шахтите се појавуваат на прецизни спецификации за да се елиминира предвременото абење на заптивката и да се продолжи животниот век на пумпата. Единиците се испорачуваат со 100% тестирани и калибрирани вентили за ослободување од притисок. Конечното склопување на пумпата е компјутерски тестирано за мерење на притисок, бајпас, проток на течност, работа на вентилот, напор на управување и бучава за да се обезбедат сигурни перформанси. Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Одговара Изберете : 1997-2000 ТОЈОТА РАВ4 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Сите За ВАШИОТ ACC4 : r r Како Да Го Поставите ВАШИОТ ACC4 : r R Карактеристики : r R RCOCKVILLE ACC4 Монитор / Лаптоп Прое�

Лифт КомплетСуспензијаЛифт КомплетЛифт Комплет 2 во Предниот Лифт1 во Заден Лифт Карактеристики : Нема

Опис на фаровите : 9005 HB3 + 9006 HB4 (Долг Зрак И Средно светло) Модел На Извор на светлина : супер посветла Cob Chip

Обичните обични женски врвови СО Долги Ракави БРКЕВИ СЕ совршени за секоја пригода.Совршен за шопинг,со

Обемното испитување и тестирање на терен обезбедуваат соодветно вклопување За патнички автомобили и л�

Делови од Бек / Арнли ги исполнуваат странските спецификации ЗА ОЕ на таблички ЗА форма, вклопување и фу�

Лесен и разноврсен не можете да тргнете наопаку во резервоарот за тунични туники во атлетските работи..

Touring Touring Touring Touring Touring Touring Touring Cumho SolKH16 обезбедува јасен управувачки одговор со извонредна удобност за в

Вашата ќерка ќе го сака овој сет на здолништа со симпатични приврзаници! Графикот "без одмор за прекрасн

Измешајте ги и одговарајте на мета и џемпер со удобни џогери за него од страна на Гаранималс...

Оваа исклучителна традиционална платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа розова т

Altiplano II Premium Framed Canvas подготвено да се обеси Премиум рака испружено врамено платно создадено за да трае 3 д

Тоа е натпревар! Не се поставуваат непрекинато на врвот на резервоарот и шорцевите на границите го одрж�

Големина : 70 Препорачана Возраст : 36 Месеци Биста : 58см / 22,83" Должина : 37см / 14,57" Големина : 80 Препорачана Во�

Уживајте во искуство со вистински луксуз и кул удобен ноќен сон со исклучително меки и дишења со перниц�

Оваа класична ноќница од тајни богатства ќе биде елегантен додаток на вашата гардероба за облека за спи

Вратете го системот за сопирање на задниот диск на вашето возило во целосна работна состојба со Овој Ха�

Изберете Ја Претпочитаната Боја Без Дополнителни Трошоци! Истражете Повеќе Опции Со Кликнување на "Пов�

Кога станува збор за работните места со сопирачките, хардверот на сопирачките е често најнеостанатата �

Карневалот Кул Макс Долна Жица Спортски Градник (604) Овој спортски градник со високи перформанси што диш

Брисонет, Дафне 15х15 Црно Украсено Дрво Врамено со Двоен Музејски Уметнички Принт Со Наслов Деликатно М�

6 х 12 во Чеви Трки Знамиња Метална Регистарска Табличка Официјално лиценциран производ Регистарската т�

Scroll