Ново
Монреј Џулс Геометриски Полиестер Област Килим, Црвена Мулти, 6'9'

Монреј Џулс Геометриски Полиестер Област Килим, Црвена Мулти, 6'9'

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Монреј Килим Колекција. Современи Килими Со Акварел. Овој тепих За Собирање Монреи од Сафавиех е одличен пример за детални дизајни и живописно боење што може да се постигне преку напредна технологија за разбој на моќност. Живописна мешавина на бои во разигран изглед го прави ова одлично парче за модерни дневни соби и детски спални соби. Меките синтетички полиестерски предива носат удобност под нозете и ја одржуваат јасноста на дизајнот. Издржливо моќ се наѕираше, Килимите Монреј се совршени во вашиот дом за стилска надградба. Боја : Црвена/Мулти. Големина : 6 'х 9'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Полиестер. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Совршен е за работа, канцеларија, забава, секојдневен, секојдневен живот, состаноци, коктел, клуб, свадба

Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност н

Надградба на вашиот одмор декор Со Божиќ Земја Алпски Дедо Мраз Чај Светло Носителот! Овој додаток е уни

Амстердам Колекција Килим Племенски Површина Килими Рустикалношик декор прави светкав чекор напред во

Ханес Девојки Екипажот Дуксер Мека, памучна мешавина Ребрести на деколте, манжетни и полите Без ознаки �

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекција На Теписи Во Дворот Лесна Нега За Сите Врем�

Бушвакер солиден, иконски ракети на браникот во џебен стил овозможуваат поголема покриеност на гумите �

Мотор Картер Дишење Елемент Сина Птица, ИЦ Корпорација, Нов Флаер, Соларис, ТОМАС АВТОБУССад; Автокар, Ка

Делови И Додатоци за возила најлесниот капак на креветот на камионот штотуку стана полесен...

Вокер Производи масовно проток на воздух сензор е изградена репутација во автомобилската индустрија з�

Уметник : Здраво Ангелсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметно

За дупчење во дрво, метал и пластика Секој челичен бит со голема брзина е стврднат и кален за долг животе

Викерман 6" Целадон Сјајна Топката Украс Овој украс има сјајна завршница што ќе додаде сјај на секој про�

Оваа матрица е одлична за мешани медиуми, хартиени уметности, правење картички, матрицирање, бележење, с

Ова е Дворедната Чиста Кристално Накит Змејска Кожа Вистинска Кожа Кучешка Јака Големина 20 Црвена Вист�

Иновативното инженерство, технологијата на производство и контролата на квалитетот гарантираат Дека р

5" затворено 3.75 " Сатен заврши Болер М390 нерѓосувачки ножот Зелена елоксирана титаниумска рачка...

Идеални за употреба во сурови временски услови и услови на силен ветер, Крајните навлаки се дизајнирани

Уметник : Хариклија Зарисубјект : Апстрактен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Плат�

Сите наши ѕидни плочи започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираат

Scroll