Ново
Трговска марка ликовна уметност „Венеција Види II“ платно уметност од Голи Мајами

Трговска марка ликовна уметност „Венеција Види II“ платно уметност од Голи Мајами

Достапност: Залиха
DEN 943.84

Уметник : Голи Miameesubject : City Scapestyle : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има канал што поминува низ центарот на градот. Истакнати бои : тен, сива, бела, светло сина, црна, кафеава светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Канал што поминува низ центарот на градот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Палучете ги салите и вратите во празничен дух со време на празник 20инчен мрежен венец Овој декоративен �

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галеријаобвиткано платно Арт Уме

Superенскиот Jordorache Essential Super Rise Super Skinny Jean е најпродавана силуета со рејтинг со 5 везди Овој Jeanан нуди разнов

Овој Пат Подготвени тркала е темелно тестиран за да се обезбеди квалитет, издржливост и цврстина...

Трансформирајте ги здодевните површини во нешто гламурозно со овој леплив филм Неговиот дизајн од розо

Одмор на пупка со вкус на тропикели за мали непцели со ананас и банана на одборот, плус омега3 спакувани �

Атлетски работи Superенски супер мек лесен саксија јакна од качулка е разноврсна, удобна и задолжителна з�

Кучињата ќе спијат удобно со овој Wuffuf Pet Snuggle Pet Ced Тој е исполнет со мек полиуретан материјал од пена...

Товарните шорцеви се тука за да останат и Georgeорџ ве покри Овие машки каргошорцеви се направени во удобн�

Нашите комплети за фустани се совршени за есенска забава! Секоја облека за бебиња е направена со мек пам

Scroll