Ново
Реноги Вотс Волтс Еклипс Монокристален соларен RV комплет Off-Grid комплет со 30A PWM LCD контролер + држачи за монтирање + MC конектори + соларни кабли + куќиште за влез во каб?

Реноги Вотс Волтс Еклипс Монокристален соларен RV комплет Off-Grid комплет со 30A PWM LCD контролер + држачи за монтирање +

Достапност: Залиха
DEN 1.67

Да се ​​патува во вашиот RV може да создаде животни спомени. Не дозволувајте традиционалните генератори на гас или приклучоците за напојување да ве забават. Renogy 100 Watt 12 волти соларен RV комплет тивко ги надополнува батериите за да можете да уживате во одличните на отворено без дополнителен шум. Сончевите панели исто така ви овозможуваат да извршите ограничена електрична опрема со низок вати без приклучување на напојување. Соларни комплети Renogy RV се внимателно распоредени за да ги задоволат вашите потреби за RV. Овој комплет вклучува монокристален соларен панел од 100 W 12 V, контролер за полнење на Adventurer 30 A PWM, комплет за адаптер од 30 ft 10awg MC4, кабел за послужавник 16 ft 10awg, модул BT-1 Bluetooth модул и едно куќиште за влез на кабел за кабел. Контролорот за полнење Adventurer 30 A PWM е специјално дизајниран за RV апликации бидејќи овозможува естетски чиста монтажа на црвенило на wallsидовите и е негативно засновано за компатибилност на батеријата. Исто така, има LCD екран за прикажување на информации за работа на системот и овозможува целосна контрола на поставките на параметарот. Контролерот е опремен со целосно сеопфатен само-дијагностички систем и електронски функции за заштита за да се спречи оштетување од грешки во инсталацијата или грешки во системот. Ново додадениот BT-1 Bluetooth модул му овозможува на корисникот да го спари контролорот за полнење со нашата апликација за паметни телефони Renogy Bt. Апликацијата ви овозможува да ги видите перформансите на системот во реално време и да направите промени во параметарот веднаш од вашиот паметен телефон! Наменет за систем за соларни панели надвор од мрежата, Caravan, RV, Boat, Green House Solar панел систем. Монокристална ефикасност на соларни клетки : 18,4%. Комплетот за спојување IP65 Оценува целосна заштита од честички од животната средина и авиони со вода со низок притисок. Контролорот за полнење на Adventuster 30 A PWM Flush Mount може да ја наполни батеријата брзо и безбедно под скоро секоја состојба. Комплетен комплет вклучува : (1) Реноги 100 вати 12 волти соларна панел за Eclipse (2) Авантуристи LI 30 A PWM Контролер на полнење за полнење за монтирање (3) MC4 (4) 16 FT 10 AWG кабли за послужавник (5) 30 FT 10 AWG MC4 Адаптер комплет (6) Куќиште за влез во кабел (7) монтирање Z држачи (8) Renogy BT-1 Bluetooth модул. Со контролорот за полнење на монтирање на Renogy Adventurer 30 A PWM, можете да го проширите вашиот систем до максимум 400 W.

Карактеристики

Производи во категоријата

Опис : Концизен стил, послужавник за правоаголни облицисовршен за разни растенија, како што се цвеќиња, �

Заштедете пари и избегнувајте проблеми! Продавниците за тело наплаќаат 400 долари+ за поправки на браник

Паметна и секси пливање тајна The Itsy Bikini Swim Bown (SA1007) Ова дното на бикини со бикини е одобрено од одмор со бр�

Ги исполнува електрохемиските барања Од Типот ЕК како што е наведено Во САЕ Ј1684; што го елиминира предвр

ВО ТИОНЕР, ние користиме нерѓосувачки челик од хируршки степен за нашиот масивен избор на метален накит

Уметник : Грејс Попсобјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано пла

Забавниот ретро стил доаѓа со жлебна боја и удобност во Skechers Roadies Беркли го блокира чевлите...

Девојки Сонце Фустани Мало Девојче Долги Ракави Лажичка Вратот Почвата Лабава Секојдневна Облека Долг�

Јакната на славните розови јуниори плус големина момче е класична средба со нечистотија! Оваа кул, опуш�

Опис : ракавицата на рерната е со мека текстура, што е удобно за use.It е ракавица за рерна со текстура отпор

Овие пенкала со мастило со двоен врв, базирани на вода се дизајнирани специјално за уметници, дизајнери

Предноста На ДР Браун Цуцла е дизајнирана имајќи го предвид прифаќањето на бебето Предноста Цуцла е цел

Создадете своја оаза на отворено со Овој шарен Комплет Перничиња За Длабоко Седење Задната перница од 26

Мек и удобен дводелен комплет Од Тајни Богатства е совршен избор за враќање назад и релаксирање...

Лесно подгответе се со Шекспир, фатете повеќе рибини панчиња и ролна комбо, 1 парче Вклучува шипка, ролна

Дан Дипаоло претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 26х32 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Матира

Ова Е ЧекорВо Темперамент Јака со Камења Виолетова 8 Издржлив темперамент достапен во мноштво материја�

Момчиња Пуловер Џемпер Цврст Плетен Џемпер Бебешки Комбинезон Ромпер Памучни Капачиња Комплети За Обл�

Дуксерите леверет се направени со најдобра мешавина од памук / руно, доволно меки за да му дадат на вашет

Монтира додатоци доставени од клиентите до задниот дел на количката Обезбедува разноврсен интерфејс з�

3д Вазна Цвет Ѕид Мурали Акрилик Ѕид Налепници Оригиналност Налепници НАПРАВИ САМ Цвет И Вазна Ѕид Деко�

Овој Тренд Меѓународен Џастин Бибер Скејтборд Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојни ум

Scroll