Ново
Елсон внатре класична табела за ламба, злато од слонова коска

Елсон внатре класична табела за ламба, злато од слонова коска

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Живејте подобро.Safavieh Emberson 24 in. Класична табела за ламба, слонова коска/goldgive вашиот декор е регален допир со оваа без напор елегантна ламба за маса на Емсон. Нежните керамика на слонова коска на Емсон е класична и софистицирана, додека течната база на злато смола и врвот го прават тоа за препуштање. Зашилена сенка на тапанот го комплетира изгледот. Со трајна конструкција оваа табела за ламба од Safavieh е совршен додаток на вашиот дом за стилска надградба на дизајнерот. Толку совршено што ќе треба да купите повеќе од еден! Современиот дизајн додава шик изглед на вашиот дом. Издржлива керамичка рамка за долготрајна долговечност. Лесно за чистење и одржување. Потребно е малото собрание. Боја : Брегот на слонова коска/злато. Боја во сенка : Бела. Димензија на артикалот : 14 in. W x 14 in. D x 24 in. H. Изработена со : керамика. Материјал за сенка : 100% памук. Висина на сенка : 10 во . Сенка Долна димензија : 14 in. W x 14 in. L. Top Shade Top Dimension : 14 in. W x 14 in. L. Традиционален стил на харфа. Харп боја : златен лист. Висина на харфа : 8 во . Боја на кабелот : светло сива. Должина на кабелот : 60 во . Димензија на телото на ламбата : 8,25 in. W x 5.5 in. D x 10 in. H. Тежина на артикалот : 5,5 фунти. Сертификација на ламби : Ул. Тип на основата на сијалицата : Терминал за завртки E26. Механизам за прекинувач : Вклучен/исклучен ротирачки прекинувач. Вклучен вид на сијалица : LED A19 9 W. Max Wattage : 100 W. Лумен : 805. Количина на сијалица (и) : 1. Финална боја : златен лист. Продадена единица : Една. Додатоци во фотографијата (ите) во стилот на живот не се вклучени. Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, бојата на некои артикли може да се разликува малку . Пред да исчистите каква било сенка или тела за ламби, исклучете го изворот на енергија. Избришете со мека, сува крпа. Избегнувајте употреба на хемикалии и средства за чистење на домаќинствата, бидејќи тие можат да ја оштетат финишот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Покажете го вашиот месец со овој прекрасен прстен Со Изрази што Може да се Редат, кој е дизајниран по ваш

Ова склопување на рака за контрола на суспензијата и топката е директна замена за оригиналната опрема н

Бдк Цветни Розови Цвеќиња Дизајн Тепих Автомобил Подни Душеци За АВТО ВАН КАМИОН SUV 4 Парчиња Предни И З�

Уметник : ennенифер Лусубјект : Animals Tyle : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии,

Овие цели нудат одлични карактеристики На Валканата Птица Со Повеќе Бои и доаѓаат со целна точка за отв�

Овој Пат Подготвени тркала е темелно тестиран за да се обезбеди квалитет, издржливост и цврстина Ова тр�

Овој исклучителен прстен за кросовер на дијаманти Миабела е забавно и уникатно парче накит Одликувајќи

Покажете го вашиот елегантен вкус со оваа модерна глам странична маса од Манор Парк сместена во дневнат

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Овие Stereooth стерео ушни уши со Bluetooth Bluetooth со микрофон се привлечни и безбедни, така што тие остануваат ста

П Л А Ј Екстра Голем Кревет За Гушкање 25 Дијам Х 32 Јаглен Греј П Л А Ј Екстра Голем Кревет За Гушкање...

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, оваа метална wallидна уметност од зелен

Гсп тркала лого и центар собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изра

Одликувајќи се повлечетејазичето зафат на крајот приколка за лесно поврзување и исклучување Месинг те�

Scroll