Ново
Шила Голден „Ноќна музика блуз“ платно уметност

Шила Голден „Ноќна музика блуз“ платно уметност

Достапност: Залиха
DEN 1039.84

Уметник : Шеила Голденсубјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на цвеќиња. Истакнати бои : Бела, тиркизна, Сина Шила Голден порасна во Newујорк, присуствуваше на Школата за визуелни уметности и новото училиште на социјалниот ресерач во Newујорк, а потоа работеше во графички дизајн и илустрација. Студирала филмска анимација, литографија и керамика и ја добила својата диплома на Бахерлор во ликовна уметност. Додека живееше во Шила, започна да предава часови на колаж со акварел. Шила ги комбинираше своите повеќекратни вештини и таленти за да ја преведе својата loveубов кон природата во сликарство и колаж. Нејзините оригинални акварели и колажи за акварел се изложени во нумерирани покраински уметнички емисии низ целата земја и нејзината работа е претставена во приватни, како и во корпоративни колекции во поголемите градови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Шеила Голден „Ноќна музика блуз“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Топлината, удобноста и стилот се спојуваат во овој луксузен домашен дом со 7 парчиња постелнина...

Трансформирајте ги здодевните површини во нешто гламурозно со овој леплив филм Неговиот дизајн од розо

На Kmc XD XD847 Епидемија Сатенско Црно Обработено Лице Со Сива Нијанса Јасно тркало е тркало 22x10 со 6x139, 7 шема

Гсп тркала лого и центар собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изра

Одликувајќи се со долна жица обвиткана во облога, Овој женски Олга градник го елиминира копањето за кра�

Сафавиех Валенсија Колекција ВАЛ212А Виолетова / Мулти Килим Традиционален дизајн И стил напред создад�

Оваа прекрасна апстрактна уметност на платно од сиво платно се печати со употреба на највисок квалитет

Уметник : Шила Голденсубјект : Флоралстил : Куќа / Кантрипродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност

Роторите Обложени со Raybestos Element3 се развиени од примероци ОД OE и изработени со g3000квалификуван материјал,

Атлетски работи Superенски супер мек лесен саксија јакна од качулка е разноврсна, удобна и задолжителна з�

Овие цели нудат одлични карактеристики На Валканата Птица Со Повеќе Бои и доаѓаат со целна точка за отв�

Покажете го вашиот елегантен вкус со оваа модерна глам странична маса од Манор Парк сместена во дневнат

Багажник со низок профил изграден за флексибилност и издржливост, Машкиот Раб нуди стабилна влечна сил�

Овие Трендови Меѓународни Дизни Пирати : ДМТНТЧереп И Вкрстени Коски Ѕидниот Постер е дизајниран со вис

Овие Stereooth стерео ушни уши со Bluetooth Bluetooth со микрофон се привлечни и безбедни, така што тие остануваат ста

Одликувајќи се повлечетејазичето зафат на крајот приколка за лесно поврзување и исклучување...

Сафавиех Монтаук Мтк121б Рачно Ткаено Злато / Мулти Килим Колекцијата Монтаук ја доловува суштината на �

Apex Automobile Parts Inc Int inture and Monifolds Combents Combuty Gatbute изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет �

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Кучињата ќе спијат удобно со овој Wuffuf Pet Snuggle Pet Ced Тој е исполнет со мек полиуретан материјал од пена...

Уметник : Зафатен Art Subject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт За создавање високо квали

Покажете ја нејзината скапоцена личност со оваа супер симпатична кутија за подароци за пакување за дец�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галеријаобвиткано платно Арт...

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / Дизајниран Да испорача супериорна моќ на з

ФелПро дихтунзите нудат 100% запечатување на возилото со материјали специфични за апликацијата за да ви �

Scroll