Ново
Ревизијата на Лиза „Боемска сина 07“ е врамена уметност

Ревизијата на Лиза „Боемска сина 07“ е врамена уметност

Достапност: Залиха
DEN 2.33

Уметник : Lisa Audits Ubject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : рамка од бреза, бела матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има илустрирана куќа во центарот на рамката. Истакнати бои : Бела, сива, Тан Лиза ревизија ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи маслени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. Припечатено од 11x11 Giclee под акрилик во рамка од дрво од 19,5x19,5 од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што Сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ревизијата на Лиза „Боемска сина 07“ ја направи врамената уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Уметник : Џузепе Торесубјект : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галери�

Иновативното инженерство, технологијата на производство и контролата на квалитетот гарантираат Дека р

Додадете малку луксуз во вашето секојдневно лежење! Кадифен велур поставата и амортизирани влошки од м�

Ова Трендови Меѓународни Предупредување Прдеж Зона Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобој

Каролини Богатства ЦК5093СН Бразилска Мачка Со Долга Коса Љубов Држач За Леплива Нота, Црвен, Голем, повеќ

Избришете Го Новиот Автомобил има иновативна нанополимерна формула која продира длабоко и се врзува за

Кулер денови се тука повторно! Време е за слоевитост Со Качулката Од Руно На Расел Спортски и секојдневе

Со безвременски дизајн и солидна ткаенина, нашата наградувана патека Кабриолет Пант е јасен омилен кли�

Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност н

За дупчење во дрво, метал и пластика Секој челичен бит со голема брзина е стврднат и кален за долг животе

Адтек, името кажува се Оваа технолошки напредна обувка има удобни, иновативни дизајни во неколку стилов

Мелроуз Шаг Килим Колекција Кадифен Куп Бушави Кадифен и раскошен, Овие Килими Од Сафавиех Се идеални ф�

ДЕА А6579 Купувачи Водич : (референцата подолу е нецелосна Ве молиме проверете овој дел одговара на вашето

Одговара на следниве возила : Chevrolet Tracker1989 1990 1991 1998 Фитноте : Преден Inner Geo Tracker1989 Преден Внатрешен 1990 Преде

Амстердам Колекција Килим Племенски Површина Килими Рустикалношик декор прави светкав чекор напред во

Богатствата На каролина Печатени Честитки пакет од осум картички и осум појавување на коверти...

Кардонската Пумпа За Серво Волан, Преработените Кардонски Пумпи за Серво Волан се хидраулично тестиран

Каролини Богатства VHA3011 MAT Ahoy Matey Наутички Граничен Коли Врата Мат, Внатрешен Тепих или Отворено Добредо�

Викерман 6" Целадон Сјајна Топката Украс Овој украс има сјајна завршница што ќе додаде сјај на секој про�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Честопати пристигнувате во вашата канцеларија, дома, на состанок или на друго место и ви е тешко да посе�

Боди За Бебиња хадсон се суштински дел од гардеробата на бебето Нашите боди имаат симпатични отпечатоц�

Инспиративни цвеќиња со двојно слој, направени со прецизно исечено кристал од розова кутија Xmasdoublebangleadug

Оди Носорог Црн Заден Главен Кревет бар овозможува монтажа помошни светла за јасна видливост за време н

Епл iphone 6 / 6s плус реико вистинска кожа случај Премиум вистинската кожна кожа беше обработена преку инте�

Вокер Производи масовно проток на воздух сензор е изградена репутација во автомобилската индустрија з�

Немрсна текстура, ултрафузивна, течна основа која обезбедува совршено рамномерна корекција на бојата...

Scroll