Ново
Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња на дрво“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња на дрво“ платно уметност од Пабло Естебан

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња против позадина на жолтото дрво. Истакнати бои : жолта, портокалова, кафеава, тен, бела, зелена родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагаста од 1983 до 1985 година и Програмата за сликари и дизајн во Уметничкото училиште Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Во моментов, Пабло првенствено е посветен на производство на постери и оригинали на платно. Темите се разновидни како и трендовите на светот на декор. Се користат широк спектар на материјали, од најкласичните, како што се мастила, акрилици, масла, до домашни техники кои произведуваат уникатни и иновативни уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели цвеќиња против позадина на жолто дрво.

Карактеристики

Производи во категоријата

Мелроуз Шаг Килим Колекција Кадифен Куп Бушави Кадифен и раскошен, Овие Килими Од Сафавиех Се идеални ф�

Овој Тренд Меѓународен Џастин Бибер Скејтборд Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојни ум

Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност н

Оди Носорог Црн Заден Главен Кревет бар овозможува монтажа помошни светла за јасна видливост за време н

Каролини Богатства CK3853 JMAT МалШи Елка Врата Мат, Затворен Килим или Отворено Добредојде Мат 24x36 Dooromat, 36 " l

Иновативното инженерство, технологијата на производство и контролата на квалитетот гарантираат Дека р

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклу

Мотор Картер Дишење Елемент Сина Птица, ИЦ Корпорација, Нов Флаер, Соларис, ТОМАС АВТОБУССад; Автокар, Ка

Делови И Додатоци за возила најлесниот капак на креветот на камионот штотуку стана полесен Трифекта АЛ�

Рашири Здолниште Со Молив Дубљу Женското Секојдневно И Стилско Здолниште Со Молив е квалитетно!...

Боди За Бебиња хадсон се суштински дел од гардеробата на бебето Нашите боди имаат симпатични отпечатоц�

Уметник : Здраво Ангелсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметно

Scroll