Ново
Трговска марка ликовна уметност „Снежна линија VI“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Трговска марка ликовна уметност „Снежна линија VI“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Достапност: Залиха
DEN 1.67

Уметник : ennенифер Голдбергерсјубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина и сива апстрактна боја над бела позадина. Истакнати бои : бела, светло сина, сива светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина и сива апстрактна боја над бела позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Рико Индустрии Нцаа Ново Мексико Државни Агии Црн Пол Двострано Знаме На Автомобилот Со Црн Пол16" х 19" С�

Оваа исечена тексас јакна со џебови никогаш не излегува од стил! Со контрастно бело шиење низ целиот све

Уметник : Грејс Поп Предмет : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно

Оваа цврста градежна маса за кафе нуди чист, едноставен дизајн кој оди добро во која било дневна соба...

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Superенскиот Jordorache Essential Super Rise Super Skinny Jean е најпродавана силуета со рејтинг со 5 везди Овој Jeanан нуди разнов

Модете го вашиот отворен простор со безвременски изглед кој исто така обезбедува исклучителна разновр�

Уметник : ennенифер Голдбергерсјубјект : Флоралстил : Модерен и современо производ Тип : Галеријаобвиткан

Уметник : Зафатен Art Subject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт За создавање високо квали

Основана во 2009 година, едно од најпознатите доверливи и временски тестирани имиња во бизнисот, Горивото

Наградете ги вредните мажи во вашиот живот со нашите американски херои Колосална персонализирана пиво

Кучињата ќе спијат удобно со овој Wuffuf Pet Snuggle Pet Ced Тој е исполнет со мек полиуретан материјал од пена...

Одмор на пупка со вкус на тропикели за мали непцели со ананас и банана на одборот, плус омега3 спакувани �

Scroll