Ново
Трговска марка ликовна уметност „Државна мапа на Алабама“ платно уметност од Ланре Адефиој

Трговска марка ликовна уметност „Државна мапа на Алабама“ платно уметност од Ланре Адефиој

Достапност: Залиха
DEN 1530.08

Уметник : Lanre Adefioye Subject : Maps Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена претстава за лепенка на Алабама. Ланре е нигериски канадски неоп уметник, сликар, скулптор и дизајнер на производи. Тој се стекна со искуство во областа на графички и дизајн на производи пред да се сврти кон сликарството. Посетата со господар уметник како тинејџер го инспирираше да преземе акција и да ја прошири својата креативна потрага. Ланре пребаруваше и експериментираше немилосрдно со нови начини да ја прикаже својата уметност. Lanres Art е инспиративна и филозофска, тој комбинира елементи на кубизам и поп -уметност во својата работа користејќи живописни бои и смели обрасци како визуелен израз на надеж, радост, мир и loveубов. Неговото минато, сегашноста и иднината го инспирираат да работи напорно на неговиот занает. Уметноста на Ланере е терапевтска, отворајќи го умот кон нови можности, создава енергија и обезбедува утеха на душата и духот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lanre Adefioye 'Alabama State Map' Canvas Art.

Карактеристики

Производи во категоријата

Рол 1210 Карактеристики : Покриен под 2 – годишната ограничена гаранција на Рол, координати со производи о

Заштедете пари и избегнувајте проблеми! Продавниците за тело наплаќаат 400 долари+ за поправки на браник

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекција На Теписи Во Дворот Лесна Нега За Сите Врем�

5" затворено 3.75 " Сатен заврши Болер М390 нерѓосувачки ножот Зелена елоксирана титаниумска рачка Продолже

Дали користите вежба за промовирање на губење на тежината и подобрување на физичката кондиција?...

Изгледајте добро колку што се чувствувате облечени Во Овие Вистински Дики Машки Рамни Предни Панталони

Ханес Девојки Екипажот Дуксер Мека, памучна мешавина Ребрести на деколте, манжетни и полите Без ознаки �

Омекната дијамантска силуета носи модерна привлечност кон светлината на приврзокот Коупленд Геометри�

Уметник : Хариклија Зарисубјект : Апстрактен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Плат�

3д Вазна Цвет Ѕид Мурали Акрилик Ѕид Налепници Оригиналност Налепници НАПРАВИ САМ Цвет И Вазна Ѕид Деко�

Бушвакер солиден, иконски ракети на браникот во џебен стил овозможуваат поголема покриеност на гумите �

Максимизирајте го декорот на вашата трпезарија со Комплет Столче За Приватен Шалтер од 2 Столче за кујн�

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклу

Монтира додатоци доставени од клиентите до задниот дел на количката Обезбедува разноврсен интерфејс з�

Опис Дали сакате да најдете некои смешни и креативни украси за разубавување Твоите Свети Причести кола�

Рашири Здолниште Со Молив Дубљу Женското Секојдневно И Стилско Здолниште Со Молив е квалитетно!...

Предноста На ДР Браун Цуцла е дизајнирана имајќи го предвид прифаќањето на бебето Предноста Цуцла е цел

Scroll