Ново
Кенитра Елеонора Флорал граничи со килим во полиестер, црвена сина боја, 2'2 4 '

Кенитра Елеонора Флорал граничи со килим во полиестер, црвена сина боја, 2'2 4 '

Достапност: Залиха
DEN 448.00

Колекција на килими во Кенитра. Традиционални килими. Традиционалната уметност на килим се оживува во модерните нијанси на колекцијата Кенитра килим. Флејтирајќи ги Руби Редс и меки блуз акцентирани во беж и слонова коска и врамени во украсни граници, овие прекрасни подни облоги го дефинираат современиот класичен стил. Кенитра е најавена моќност со употреба на меки синтетички предива што се обоени во вселената за удобност под нозете и трајна убавина. Трајно моќност се наomираше со полиестер обоен простор, килимите во Кенитра се совршено парче во вашиот дом за стилска надградба. Боја : црвена/сина боја. Големина : 2'2 "x 4 '. Енергијата се раздели во мисирка. Висина на купот : 0,2 во . Без поддршка, рампа за килим (продадено одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% полиестер. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци. Додатоци Во фотографиите во живот не се вклучени. Вакуум редовно (по можност еден без барови со тепачки) и самото место за чистење; за тешко-да се отстранат дамките, се препорачува професионално чистење на килими; ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе се заштитат од нерамномерно носење од сообраќај на нозете и Тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнини купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим со текот на времето; ставете ја тепихот на вашата област од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За инстант украсување Преуредување, оваа област килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме имајте во предвид : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно точни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои килими Боите може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Карактеристики

Производи во категоријата

Божиќ Цртан Филм Дедо Мраз Ѕид Налепници Партија Декорација Отстранлив Статички Налепници Карактерист

● Стил : Секојдневен● Должина На Ракавот : Долг Ракав● Тип На Јака : Тркалезен Врат● Должина На Фустан :

Во индустријата која видела многу малку иновации на годините, дизајнерската уметност гордо ви ја носи н

Уметник : Мелиса Ванг Предмет : Сè уште начин на живот : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвит�

Новороденче Девојче Реси Без Ракави Блузи+Шорцеви+Лента За Глава Памучна Облека Поставена Облека Новор

Почитуван Клиент : Добредојдовте Во Ловско!Ние секогаш сме посветени да ви го обезбедиме најдоброто иск

Материјал : 92% ПОЛИЕСТЕР+8% СПАНДЕКС Еластично затворање Машинско Перење ВРВ : Растегливо меко удобно вит

Качулка куроми, качулка Од руно Куроми, Качулка Со куроми Со долги ракави, качулка за куроми за деца, кач�

Побарајте ја магијата внатре за да им помогнете На Аира, Лумија и Змејот На Ветерот Гардијан да се сооча�

Бебе кукли од 18 години, Ема е идеална прва играчка за вашето дете да ја практикува својата или нејзината

Овие удобни панталони панталони се толку лесни за носење, ќе ги сакате во секоја боја! Одликувајќи се со

Whirly, Twirly и толку многу забавен, начин за славење на здолништето на мрежи е тој незапирлив стил што додава

[Свиленкаста И Мека Серија На Допир] Премиум Мека Течна Силиконска Гума Заштитна Футрола За Браник Отпо�

Scroll