Ново
Трговска марка ликовна уметност „Лоли I“ платно уметност од Сју Јачимиц

Трговска марка ликовна уметност „Лоли I“ платно уметност од Сју Јачимиц

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Уметник : Sue Jachimiec Subject : Abstract Style : Industrial Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сини апстрактни дамки за боја над шарен состав. Истакнати бои : сина, зелена, сива, тиркизна, кафеава светска уметност група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини апстрактни дамки на боја преку шарен состав.

Карактеристики

Производи во категоријата

П Л А Ј Екстра Голем Кревет За Гушкање 25 Дијам Х 32 Јаглен Греј П Л А Ј Екстра Голем Кревет За Гушкање...

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата На Тепих од тусон Потресена Машина За Пер

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата на тепих адирондак Килими Во Висок Стил, �

Сонот на lубител на ленти, реверзибилниот сет на креветот во Дарби Стрип е сигурен дека ќе го направи ваш

Топлината, удобноста и стилот се спојуваат во овој луксузен домашен дом со 7 парчиња постелнина...

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галеријаобвиткано платно Арт...

Уметник : Алонзо Саундерс Предмет : Апстрактен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завит�

Овој официјално лиценциран NFL "Споменикот " Комплетен лист поставен од северозападната компанија ви ово

Вентилатор мотор отпорник изгоре? Вратете ја правилната функционалност за греење и ладење со овој отпо�

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, оваа метална wallидна уметност од зелен

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Сафавиех Монтаук Мтк121б Рачно Ткаено Злато / Мулти Килим Колекцијата Монтаук ја доловува суштината на �

Apex Automobile Parts Inc Int inture and Monifolds Combents Combuty Gatbute изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет �

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Одликувајќи се повлечетејазичето зафат на крајот приколка за лесно поврзување и исклучување...

Без оглед на тоа која апликација се обидувате да ја запечатите, можете да сметате На Mahle Aftermarket да го напр

Палучете ги салите и вратите во празничен дух со време на празник 20инчен мрежен венец Овој декоративен �

Шпански постери кои се забавни и едукативни Четири (4) по сет секој 18 " х 12" Наслови : ! Отро вербо нуево! (Пр�

Интелигентен Дизајн Оливија Печатени Вкупно Затемнување Завеса Панел50х84 " Сина Интелигентен Дизајн ол

Држач За монтирање На Телефонот За автомобил Прилагодлива Телескопска Рака со Прилагодлива Лулка...

За самоуверено и континуирано уживање, почиста, подобар вкус на минерална вода, не заборавајте да го мен

Уметник : Рик Стулцсубјект : животни Стил : Флорентнеипроид Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова

Scroll