Ново
Трговска марка ликовна уметност „South Silver Falls“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „South Silver Falls“ платно уметност од Пјер Леклерц

Достапност: Залиха
DEN 2601.60

Уметник : Пјер Леклерссубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има тенок водопад што тече над Моси Рок. Роден во Квебек, Канада, Пјер Леклерк научи да ја цени природата и одличното на отворено уште од рана возраст. Неговата авантуристичка, слободна духовна природа го однесе на западниот брег на Канада, Хаваи и Ирска, престојувајќи на секоја локација неколку години. Здравиот начин на живот и величествената пустина на Британска Колумбија е она што го врати во Ванкувер. Фотографиите на Пјер се објавени ширум светот во голем број медиуми кои се движат од весници, списанија, книги, календари, национално ТВ -радиодифузија и на насловната страница на канадското географско списание. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Пјер Леклерк „Јужен сребро паѓа“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на вис�

Бергама Килим Колекција Парична Казна Пешавар Килим Репродукции Колекцијата на фини репродукции на ки�

Чекор на пролет во Викторија К Слингбек Рафија Еспадрил! Вметнувачот на gore додава дополнителна удобнос�

Специфит на производи : Директна фиксација Продадена : Собрание на собрание : 46државни правни (не може да

Пар Викторија? Дизајнерски изглед со совпаѓање на двојниот лак со Big Rhinestone во предниот дел, нуди комбина�

Овој прекрасен цветен повеќебоен цвет од лалиња во зима, јас платно уметноста се печати со употреба на н

Класик оди секси благодарение на незапирливиот стил на поло фустан на Маден Cујорк Мека и истегната, ово

Уметник : Џузепе Торесубјект : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галери�

Флипфлопот На Вионскиот Бран за мажи е бестселер на сите времиња со меки, обложени горни дрес и најлонмр

Ова ќебе беше отпечатено Thummprintz Вие глупости птици Норма Корал Флеј Флеј, 30 "x 40" : Убава уметност од Дилн Р

ДЕА А6579 Купувачи Водич : (референцата подолу е нецелосна Ве молиме проверете овој дел одговара на вашето

Со удобно седиште на отворено, единственото нешто што недостасува е уште поудобна перница Перницата за

CRC K&W Транс X Автоматскиот Менувач SlipStop & Leak Fix може да се додава секој пат кога ќе се смени tran течноста ок�

Колекцијата Дурам ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Типографија Стил : Рустикпродукт Тип : Галеријаобвиткано платно уметност О

Хаги Едноставно Чистите Марамчиња За Бебиња Без Мирис Се одлично решение за носење со вас каде и да земе

Звучната Машина За Терапија Со Стил ќе ја наполни вашата спална соба со релаксирачки звуци од природата

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Убав слој! Овие ками од ребра од без граници го добиваат третманот со кошула на Хенли со плочата за копчи

Scroll