Ново
Centurion CY50B Флорална Бурганти Транзициска гроздобер Црвена област килим, 2'0 x4'0

Centurion CY50B Флорална Бурганти Транзициска гроздобер Црвена област килим, 2'0 x4'0

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Регалната мешавина помеѓу длабока бургундска позадина и впечатливите златни цветни мотиви создаваат килим што е празник за очите. Нашиот килим со цветни бургундија во областа е нешто надвор од кралскиот викторијански стил, кој може да се пофали со сложена шема, граница за крем за очи и безвременски шарм, кажете здраво на вашиот нов килим за наследство затоа што неговиот материјал отпорен на дамки ќе го издржи тестот на времето дури и внатре Големите простории за сообраќај, како што се трпезаријата или дневната соба. Од сите наши впечатливи колекции, нашата колекција на век е најдобро одговара за кралското семејство. Фаќањето на задебелен контраст во боја, комплетно дизајнирани мотиви и целокупната регална софистицираност, овој традиционално инспириран асортиман на килими е загарантирано дека никогаш нема да излезе од стил. Секој извонреден килим, иако јасно е уникатен едни од други, демонстрира безвременски дизајн на тепих со контрастна двојна граница што ја надополнува централната шема на око. Служете како долгорочна инвестиција, загарантирана да старее благодатно заедно со вашиот дом. Дизајниран и направен за да го издржи тестот на времето, неговиот материјал отпорен на дамки напредува во области со голем сообраќај каде честичките и излевањето се типична појава. Не мора да жртвувате издржливост за визуелна естетика и достапност затоа што со нашата колекција на век можете лесно да ги имате сите!. Фали смело дизајн што пука со сложена шема и живописни изјави во боја, кој било од нашите зачудувачки килими за колекција на векови е загарантирана да ја заземе централната фаза на вашиот простор. Ние сакаме да ги спариме овие парчиња изјави со цврсти мебел во боја и кохезивни текстури како што се шуми и кожа, додека користиме декор на акцент како средство за истакнување на други бои во килимот. Оваа колекција не само што убаво го разубавува кој било традиционален или стариот свет во ера, туку исто така ги надополнува и забавните боемски и иронични антички простори.

Карактеристики

Производи во категоријата

Завршете го вашиот простор со нашите килими со отвратителни места за шоушоушоу Истули, деца, миленичиња

Онтансон ardардин Newујорк тркач килим, 2 'x 5', сина : посакувајќи да го подобрите изгледот на вашиот влез, хо�

Подигнете го вашиот простор со овој племенски медалјон инспириран дизајн Машинско изработено користеј

Овој потресен традиционален килим ќе биде завршен допир за секоја просторија во која се наоѓа Со прекра

Килимите го разубавуваат секој дом, но одвојуваат тепање од секојдневниот живот За среќа, чистењето на �

Пронајдете ја топлината што ви треба со овие пријатни килими Нашите меки, ултраперничиња за подот се са�

Потопете ги прстите во луксузно покривање на подот Направено од јута и предиво за миленичиња, овој кили�

Невообичаено и привлечно со племенско чувство Овој килим ќе го воздигне вашиот простор со својата прек�

Донесете го приморскиот дел до вашиот дом декор со едноставно Daisy 5 'x 7' ligonberry Red Compass Rug од нашата колекциј�

Овој прекрасен тематски тематски тематски патка ќе донесе допир на природата во вашата дневна област...

Прекрасен простор за живеење е едно од најголемите задоволства во животот Но, со најразлични зачудувач�

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклуч

Совршен спој на стил и удобност Нашите килими ќе ја направат вашата куќа дом Без разлика дали барате мек

Во Нулум се стремиме да го направиме одличен дизајн прифатлив, а нашата нова колекција на килими за пере

Донесете ја луксузот, мекоста и топлината на вистинската работа на вашиот кат со килим со крзно од крзно

Потопете ги прстите во луксузно покривање на подот Направено од јута и предиво за миленичиња, овој кили�

Завршете го вашиот простор со нашите килими за стопшоузапирање Истули, деца, миленичиња, какво било раз�

Овој производ слави едноставност и елеганција Природното, мешано волно влакно од Нов Зеланд е рачно зан

Keepsake ги ревитализира традиционалните обрасци во колекцијата која нуди денешни трендовски бои...

Набори и виткање треба да се срамни со 57 дена редовна употреба Исто така, се применува миење на цревата, �

Scroll