Ново
Трговска марка ликовна уметност „грутка на платното на платно на Ирис“ од Дебра Езеро

Трговска марка ликовна уметност „грутка на платното на платно на Ирис“ од Дебра Езеро

Достапност: Залиха
DEN 2601.60

Уметник : Дебра езера : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има грутка бела ириса на позадина на пергамент. Истакнати бои : Тан, Браун Дебра е самоук уметник кој започна да слика на колеџ. Таа ужива да црта и слика субјекти што ја воодушевуваат, со нејзината најголема инспирација која доаѓа од детството поминато во село на Нова Англија. Нејзините слики честопати се земаат директно од нејзината земја што живее и прикажуваат деликатни цвеќиња во суптилни бои giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. грутка бела ириса на позадина на пергамент.

Карактеристики

Производи во категоријата

Веднаш осветлете го вашиот простор со допир на раката користејќи го ОК осветлувањето 23.5 H мечка Тема на �

Осветлете го вашиот дом со оваа вкусно празнична Светлосна Низа Од КокаКола Од Курт Адлер!Клучни Каракт

Барате удобен, разноврсен и одличен тренинг врвот? Не гледај повеќе Оваа кошула за компресија со долги р

Aisin моќ прозорец регулатор собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и из

Мијалките за серии Quarza ™ се изградени за да траат цел живот, со висококвалитетен гранит композит направ

Овие прекрасни везени чаршафи се меки, удобните чаршафи се отпорни на брчки, ќе се чувствувате пријатно

Направете рамнотежа на впечаток кога ќе ги завиткате подароците во документи за завиткување на подароц

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

БОРБА? содржи 60 мг Мешавина На Дигестивниzими за да помогне во варењето и апсорпцијата на клучните проте

Уметник : Филип Хугонардсбук : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Артт

Оваа активна качулка без ракави на Dankskin сега ќе ве одржи кул за време на тешкиот тренинг или долгорочно..

Само на време за есен, графички и цврсти маички со долги ракави за да одговараат на имагинацијата на ваш�

Грифин дизајниран И ригорозно тестиран Преживеан Терен за Да биде најзаштитниот можен случај за се што

Оваа оригинална модна уметност од дрво се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простори

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние користиме само најквалитетни мастила и

20 Тони Воздух Со Низок Профил / Рачен Приклучок За Шишиња Астро Алатката 5304А 20 Тони Воздух Со Низок Профи

Подобрите домови и градинарски ловци на ловци на ловци е убава и издржлив пластеник за сите ваши растен�

Обезбедете дополнително седење на вашата палуба или внатрешен двор со овој сет на две столчиња...

Запознајте ги вашите нови дневни чевлиЖенската Делта Патика Лугз Овој елегантен лизгач има солиден над

Scroll