Ново
Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 1997-ДОЏ ДАКОТА

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 1997-ДОЏ ДАКОТА

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Хеви Метал Каталитички Конвертор (23279) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Без Воздушна Цевка. Без О2 Сензор Порта. Каталитички Влез Дијаметар : 2.25". Каталитички Излез Дијаметар : 2.25". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 51". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO) заедно со секундарни. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 1997-1998 ДОЏ ДАКОТА 4 Цил 2,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Одговара на следниве возила : Chevrolet Tracker1989 1990 1991 1998 Фитноте : Преден Inner Geo Tracker1989 Преден Внатрешен 1990 Преде

ФелПро дихтунзите нудат 100% запечатување на возилото со материјали специфични за апликацијата за да ви �

Уметник : Викторија Ивановасубјект : Cuisinestyle : Trational Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за виси,

Мотор Картер Дишење Елемент Сина Птица, ИЦ Корпорација, Нов Флаер, Соларис, ТОМАС АВТОБУССад; Автокар, Ка

"Додадете боја и удобност на кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Гламулирајте ги вашите презентации за подароци со прекрасен сет на сина, златна, сребрена и бела бисерн�

Одговара на следниве возила : Buick Allure2010 CX 2.4 L2010 CX 3.0 L2010 CXL 3.0 L2010 CXS 3.6 LFitnote : Задното Лево И Десно, OE Опремени �

Украсете го и персонализирајте го вашиот дом со перници што отелотворуваат боја и стил Едноставно Дејз�

Поврати, одете и додадете малку топлина со оваа faux sherpa руно јакна од Georgeорџ, удобно, удобно парче за да до

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR FLOT MAT SET за BMW M3 2015 : Дизајнирано прилагодете ги сложени�

Со удобно седиште на отворено, единственото нешто што недостасува е уште поудобна перница Перницата за

Богатствата На каролина Печатени Честитки пакет од осум картички и осум појавување на коверти Овие кар�

Каролини Богатства ЦК5093СН Бразилска Мачка Со Долга Коса Љубов Држач За Леплива Нота, Црвен, Голем, повеќ

Без разлика дали сте џогираат, работите во теретана или трчате со работи, атлетските чевли Avia O2air BX1, дали

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на вис�

Ова ќебе беше отпечатено Thummprintz Вие глупости птици Норма Корал Флеј Флеј, 30 "x 40" : Убава уметност од Дилн Р

Чекор во сезоната на сандали со свеж стил од лажичка Антички инспирирани со елементи од моментот, овие г

Иновативното инженерство, технологијата на производство и контролата на квалитетот гарантираат Дека р

НАЈГОЛЕМИОТ ТРЕНД оваа ГОДИНА : ФИЏЕТ ПОПЕР!! Овој Џо Џо СИВА Виножито Лак Фиџет Попер е одлична сензорна

Ова Трендови Меѓународни Предупредување Прдеж Зона Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобој

Овој прекрасен цветен повеќебоен цвет од лалиња во зима, јас платно уметноста се печати со употреба на н

Scroll