Ново
Трговска марка ликовна уметност „Newукасл Англија Skyline Red II“ Canvas Art By Michael Tompsett

Трговска марка ликовна уметност „Newукасл Англија Skyline Red II“ Canvas Art By Michael Tompsett

Достапност: Залиха
DEN 0.67

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Contebter Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Skyline на Newукасл, Англија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина . Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Небото на Newукасл, Англија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нуркајте во потопно задоволство со оригиналниот крем сирење од Филаделфија, за начин на живот на кето и

Бебе ајкула доо доо доо доо доо! Таа ќе ги сака овие сандали за симпатична игра со нејзините омилени лико

Проширете ја својата секојдневна гардероба со американскиот Поло Асн Графички џемпер за момчиња Напра�

Надградете ја вашата спална соба со исклучителен, стилски дизајн за вашиот кревет Овој апстрактен комп

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Овие машки чевли во Мека се изработени од мазна висококвалитетна кожа од ливчиња и тие доаѓаат во разли�

Симпатична и празнична за Божиќ! Овој празничен џемпер од Wonder Nation е шарен додаток на зимската облека на �

Покажете го вашето вистинско животно! Оригинални отпечатоци за вашиот телефон Дизајните вклучуваат ед�

Уметник : Пол Ендруссубјект : Пејзаж апестит : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички �

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подготв

Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопена комплет за комплет за напојување Z23 �

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Без разлика дали сте во движење или останете ставени, се чувствуваат пријатно со овој активен француски

Scroll