Ново
Енергетски стоп Предниот и задниот комплет за сопирачките со дупчат и слотирани ротори и керамички влошки за сопирачките k се вклопува во Буик Луцерн

Енергетски стоп Предниот и задниот комплет за сопирачките со дупчат и слотирани ротори и керамички влошки за сопирачките k се

Достапност: Залиха
DEN 3342.56

Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопена комплет за комплет за напојување Z23 ​​Комплет за надградба на сопирачката за еволуција го прави едноставен и економичен за зголемување на моќноста на сопирањето на вашиот дневен возач. Овој комплет за стоп на електрична енергија е дизајниран да обезбеди ниска надградба на прашина и без бучава преку вашиот систем за сопирање на акции. Комплетот за надградба на сопирачката за напојување Z23 ​​го прави едноставно да ја завршите вашата сопирачка работа со вклучување на сè што ви треба : совршено совпаѓани дупчат и слотирани ротори, Z23 Evolution Sport Carbon-Fiber Ceramic Carmic сопирачки, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Направете ги вашите сопирачки правилно со комплетот за сопирачки за сопирање на Evolution Sport Sport Sport. Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротори • Инженерски за подобрување на перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили ги гледаат нашите други решенија за комплети за сопирачки] • Керамички соединенија со јаглеродни влакна значително ги подобруваат влошките на сопирачките сопирачки значително Изведба на сопирање • Ниско сопирање прашина потврдено преку тестови на 3-та партија во Лос Анџелес, кои се прикажани во просек од 30% помалку прашина наспроти ОЕ • Двојни слоеви со висок темперамент, гумени шири, изолираат бучава за практично тивко сопирање • Дупчани и слотирани ротори на перформанси за максимално ладење • Вклучува дупчат и залепени ротори на сопирачката, влошни сопирачки Z23 и хардвер за инсталација • FITS : Buick Lucerne 2011-2006.

Карактеристики

Производи во категоријата

ЕГР Цевка Конекторфити : 9799 Форд Е150 Еконолин, 9799 Форд Е250 Еконолин, 9798 Форд Е350 Еконолин, 9798 Форд Експедиц�

Украсете го и персонализирајте го вашиот дом со перници што отелотворуваат боја и стил...

"Телескопскиот машински метален дизајн на колекцијата Исо внесува индустриски елементи во Европскиот �

Идеални за употреба во сурови временски услови и услови на силен ветер, Крајните навлаки се дизајнирани

Кардонската Пумпа За Серво Волан, Преработените Кардонски Пумпи за Серво Волан се хидраулично тестиран

5" затворено 3.75 " Сатен заврши Болер М390 нерѓосувачки ножот Зелена елоксирана титаниумска рачка Продолже

Богатствата На каролина Печатени Честитки пакет од осум картички и осум појавување на коверти...

ДЕА А6579 Купувачи Водич : (референцата подолу е нецелосна Ве молиме проверете овој дел одговара на вашето

Ова огледало на вратата е дизајнирано да изгледа, одговара и функционира како оригиналното склопување �

Епл iphone 6 / 6s плус реико вистинска кожа случај Премиум вистинската кожна кожа беше обработена преку инте�

Додадете малку луксуз во вашето секојдневно лежење! Кадифен велур поставата и амортизирани влошки од м�

ЈОН 133 16Х8 5Х139, 75ЕТ 108ЦБ ЦРНА / МАШИНСКИ Секое од овие тркала е произведено со користење на супериорни мате

Ова Трендови Меѓународни Предупредување Прдеж Зона Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобој

Амстердам Колекција Килим Племенски Површина Килими Рустикалношик декор прави светкав чекор напред во

Пристигна кралското семејство морски Мајмунразвлечете го црвениот тепих и пречекајте ги во нивниот за�

Во Ротиформ ние не ги следиме само трендовите, туку ги создаваме Управувано од ентузијасти, дизајнирани

Scroll