Ново
Замена на калем за палење на палење компатибилен со 1998- Toyota Sienna 1996- Lexus ES 6Cyl 3.0L сет од 3

Замена на калем за палење на палење компатибилен со 1998- Toyota Sienna 1996- Lexus ES 6Cyl 3.0L сет од 3

Достапност: Залиха
DEN 732.00

Специфит на производи : Директен тип на фитмамент : Директна замена Продадена Продажба : Сет на 3design : Coil-On-Plug Design Configuration : 2-проследен машки терминал; 1 Femaleенски конектор за конектор : 12vnotes : Овие производи имаат терминал со 2-прог. За 1999-2001 Lexus ES300, овие ќе одговараат само на модели без варијабилен тајминг на вентилот (VVT) .Итемскиот број на делот : UF155, 9212008 Warranty : 1-годишна гаранција за гаранција за неограничена миле системи. Нашите калеми за палење се тестирани со квалитет на стандардите за ОЕС за да обезбедат соодветно палење, секој пат. Висок напон до вашите свеќички за непрекинато, на крај, сигурна операција на возилото. Изработено до компонентите на последната вредност и материјалите за обвивка спречуваат протекување на висок напон и се спротивставуваат на екстремните температури. Секоја единица е обложена за да се заштити од влага и корозија. Пулсот на индустријата за подобрување на производството на енергија, електромагнетизам и сродни ефикасности за трајни перформанси.compable со следниве возила : Fitnote : За модели без vvtlexus96-98 ES300 Base99-2001 ES300 Base Toyota96-99 Avalon (Submodel : XL, XLS) 97- 98 CAMRY CE96 CAMRY SE96-2001 CAMRY (подмодел : LE, XLE) 99 SIENNA XLE98-2000 SIENNA (SUMBODEL : CE, LE) 99-2003 SOLARA (подмодел : SE, SLE) Број на размена на размени : UF155, 9212008 Изберете : 1997 -1998,2000-2001 Toyota Camry CE/Le/Xle 1999 Toyota Camry Le/Xle 1998,2000 Toyota Sienna LE/Xle 1996-2001 Lexus ES 300 1999 Toyota Sienna CE 1996 Toyota Camry DX/Le/Xle 1999,2002-2003 Toyota Camry Solara SE 2000-2001 Toyota Camry Solara SE/SLE 1996-1999 Toyota Avalon XL/XLS и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Диз

Опис на брендот : Стандард е водечко производство на целосна линија на производи поврзани со управување

Калем за директна палење на Карлин (калем на приклучок) Калемот за палење Карлин е директна замена на OEM

Walker Thunder CoreUltra Premium Coil на комплетите за подигање на приклучоци се произведува за да се исполнат или надми�

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Диз

Калем за директна палење на Хитачи (калем на приклучок) Калемот за палење Хитачи е директна замена на ОЕ

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Диз

Комплетот за подигнување на калем за палење на Обединетите палење, изгради репутација во автомобилскат

Калемот за палење Hella изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние п�

WVE Coil Coil изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произведуваме �

Производите на Вокер Производите издувни гасови на сензорот за подпредок изградија репутација во авто�

Вокер Производи на производи за палење на калем изгради репутација во автомобилската индустрија за ква

Вокер Производи на производи за палење на калем изгради репутација во автомобилската индустрија за ква

Scroll