Ново
Трговска марка ликовна уметност „Бијариц Пјер“ платно уметност од Нина Папиорек

Трговска марка ликовна уметност „Бијариц Пјер“ платно уметност од Нина Папиорек

Достапност: Залиха
DEN 253.76

Уметник : NINA PAPIOREKSUBJECT : Пејзаж Апестил : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пристаниште од десната страна на крајбрежната линија. Истакнати бои : Бела, сива, црна Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не се преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не се преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. - Пјер од десната страна на крајбрежната линија.

Карактеристики

Производи во категоријата

Елените Stags Mak2 доаѓаат со водоотпорна горна и трајна рачно изработена надворешна плоча Вклучува облога

Комплетот за шетачи со двојни кукли со еднорог има крајни мултифункционални / повеќенаменски плејмоди

Чувајте ги забите пенливи и вашите непцата се здрави со еднаква чиста здравствена состојба за заби за в�

Тенок фармерки на Wonder Nation Lite Fim Fit го нуди тоа големо дете, кул изглед со трендовски потресени детали Напр

Мијалките за серии Quarza ™ се изградени за да траат цел живот, со висококвалитетен гранит композит направ

24парчиња сет Боја : Црвена и бела Овие заслепувачки украси се прават во 4 неверојатни завршувања : Сјајни

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата на тепих адирондак Килим Во Висок Стил, О�

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во разни големини, ова изменето врамено уметничко �

Грифин дизајниран И ригорозно тестиран Преживеан Терен за Да биде најзаштитниот можен случај за се што

Scroll