Ново
80mil 26,5sqft автомобил автоматски звук на звук на звук на звук изолација

80mil 26,5sqft автомобил автоматски звук на звук на звук на звук изолација

Достапност: Залиха
DEN 560.00

Матката е изработена од убав материјал за отпорност на топлина. Овој материјал ги елиминира вибрациите, го намалува општата бучава и штракањето на возилото што овозможува поголема удобност. Со добар материјал за ублажување на звукот, лесно е да се инсталира. Тој е дизајниран во пригодна големина што го олеснува во однос на сечење. Блокирајте ја преносот на сончева светлина, моторот, топлината на цевката до кабината, ја намалува потрошувачката на енергија за климатизација. Инсталација : Одлучете кој дел сакате прво да го изолирате : покривот на автомобилот, подот на автомобилот, вратите за автомобили или аспираторот. Отстранете ги другите алатки на фабричката изолација откако ќе ја демонтирате внатрешноста. Правилно исчистете ја површината пред инсталацијата на МАТ. Измерете ја претходно исчистената површина на потенцијалното место што ќе го лекувате. Обидете се да го лоцирате парчето материјал на потенцијалната површина на автомобилот без да ја отстраните хартијата за лепење. Кога вашиот лист е подготвен да се користи, лежејте го на површината и нека е лепак. Ролери за тркалање по фолијата како уреден чекор. Известувања за инсталација : Ве молиме исчистете ја површината што сакате да ја залепите. Може да се загреете со фен за коса за да го направите мек, а потоа набиен со рака. Доколку собната температура е под 5 степени Целзиусови најпрво со ламбата што ја загрева додека не ја загрее. Најдобро е да ги носите ракавиците кога работите. 25pcs 80mil 26,5sqft автомобил автоматски звук на звук на звук изолација на мат боја : сребрен тон. Материјал : Бутил гума, алуминиум. Вкупна област за покривање : 26,5 кв.м. Дебелина : 2мм / 0,08 инчи / 80 мил. Големина : 400x250mm / 15,75''x9.84 '' (l*w).

Карактеристики

Производи во категоријата

Специфичен производ на производот : Тип на електрична енергија : 2пински приклучоци : Со пакет Motor Custom : NOFI

CATCO Стандардна оценка Директно вклопување Каталитички конвертор Федералниот компатибилен EPA Compasion CATCO®

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

Заптивка за излез на вода Mahle Сите дихтунзи со оригинал ® ги исполнуваат или ги надминуваат оригиналнит�

Собрание на цревото за ладење на моторното масло Секое црево е прецизно инженерско со предсвиоци за да �

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity Sold : Sold individually Color / Finish : Textured Material : Plastic Type : Center Air Deflector Replaces OE Number : 25829699 Replaces Partslink

Модул за контрола на моторот A1 Cardone P / N : 787060 ECM PROM Модул за контрола на моторот FITS Изберете : 19961997 Ford Thunderbird

Мотор на мотор и регулатор на моторот на Aisin Power изгради репутација во автомобилската индустрија за квал

Без разлика дали сте професионален техничар или квалификуван направете го тоа, потребен ви е лесен прис

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Interchange Part Number : 863521 R000, HY1224102 Notes : Grille upper cover Replaces OE Number : 863521 R000 Replaces Partslink Number : HY

Заменете ги истрошените или оштетените делови на вашиот систем за издувни гасови или климатизација со �

Apex Automobile Parts Inc Inc Engine Money Geating Gatbute Set е изградена репутација во автомобилската индустрија за квалитет и за

Напнаторот на пумпата за гориво во Делфи повеќе од еден век, Делфи ги прави деловите автомобилите се раѓ

Единствените делови препорачани од компанијата „Форд мотор“ за возилата Форд и Линколн Каблите за мот

CRP Contitech OE Квалитет PRO Series Plкомплет PP199 LK2WH Вклучува временски појас (Contitech), пумпа за вода w / метално куќиш�

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : Nofit : Direct Fitfitment Type : Directementoe Број на замена :

WVE дистрибутерот Ротор изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство...

Сензорот за температура на течноста за ладење на моторот WVE изгради репутација во автомобилската индус�

Scroll