Ново
Делфи ФГ Гориво Модул Одговара изберете: 2011 -, - ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ

Делфи ФГ Гориво Модул Одговара изберете: 2011 -, - ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ

Достапност: Залиха
DEN 3.00

Како водечки снабдувач НА ОЕ во автомобилската индустрија, Делфи поседува повеќе од 30 ое-комерцијални иновации и 150 патенти во модулот за гориво и дизајнот на пумпата. Како резултат на тоа, нашите пумпи за гориво ги враќаат перформансите на брз притисок и интегритетот на системот за да обезбедат подобро пумпање преку помалку енергија. Пумпите за гориво делфи имаат внатрешни пружини за зголемена издржливост и зголемена стабилност, додека помалата јачина на струја става помало оптоварување на електричниот систем на возилата. Нашите пумпи за гориво вклучуваат резервоар со голем волумен за подобро справување со ситуации со ниско гориво и свиоци на возилото, како и сензори исполнети со злато на ниво на гориво за подобрена отпорност на корозија. Други придобивки од нашите пумпи за гориво вклучуваат постојан проток на пумпа, подобрен систем за филтрирање за подолг век на траење на пумпата и ремен и конектор за тело ЗА ое-сервис за супериорни перформанси, издржливост и леснотија на инсталација. Склопување На Модулот За Пумпа За Гориво.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оваа черупка за контрола на суспензијата е прецизно дизајнирана и ригорозно тестирана за да обезбеди с�

Круна АВТОМОБИЛСКИ КАБЕЛ, СПИДОМ Круна Автомобилски J5351777 CASJ5351777 КАБЕЛ, SPEEDOME Одговара Изберете : 19771978,198019

Овој канистер за пареа е направен за да одговара на оригиналниот канистер за испарување на опремата во �

Mevotech cv заедничка подигање е изградена репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка

Круна Автомобилска 9799 WRAN / 8895 WRAN / 8899 CRKEE / 8893 COMANCHE / 9393 GRAND CRKEE / 9099 DAKOTA ВЛЕЗ SHFT ЛЕЖИШТЕ Круна Автомобилска 83506

Овој капак од предна рамка од нерѓосувачки челик е дизајниран да го заштити предниот дел на вашите вози�

Одговара на следниве возила : Fitnote : Со Vilchrysler 2002015 (подмодел : C, Ограничен, LX, S) Со Тркала2016 (подмодел : C, Огр

Произведени со челик со врвен степен, Националните конуси со конусни лежишта имаат крунисани патеки и р

Прстенестата опрема има заби кои се вклучуваат со стартниот мотор што му овозможува на моторот да се пр�

Монтирањата На Моторот GSP се дизајнирани да ги надминат Speicifcations oe во вклопување, функција и леснотија на

Компатибилен со 2019 Џип Wrangler 2.0 l Etorque;Модифициран PCM Diablo Sport ви овозможува да го отклучите потенцијалот за

Доведувајќи ви ја следната генерација на доводи, системот ЗА внесување воздух со Запечатен Импулс ГТ е �

Икона Динамика На Возилото 22062 20Ц ГЛАДИЈАТОРСКА ВРСКА САБ Црна ИКОНА Динамика На Возилото 22062 20Ц ГЛАДИЈА

Круна Автомобилска 5568 CJ3 B / 5575 CJ5 / 5575 CJ6 ЛЕВО / ДЕСНО ПРЕД / ЗАДЕН ЛИСТ ПРОЛЕТ СТОЖЕР ИЛИ ОКОВ КРАЈ ЧЕРУПКА �

Круна Автомобилска Половина Врата Громет Комплет (Греј) 5 FB63 JS1 K Круна Автомобилска Половина Врата Grommet �

Ажурирајте постаро возило за да работи како ново Со Ултра Дебеломер А1 Кардон кој е компатибилен со неко

Оригинални комплети за диференцијални ремонт на спајсер мајстор ги вклучуваат сите најнови надградби �

Круна Автомобилска 8183 СП БРЗИНОМЕТАР КАБЕЛСКА Круна Автомобилска Ј5752395 КАСЈ5752395 8183 СП БРЗИНОМЕТАР Кабе�

Scroll