Ново
БРИЏСТОУН ПОТЕНЦА РЕ Рунфлат 225 50Р 94В КАКО Гума Со Ултра Високи Перформанси БР 2255017

БРИЏСТОУН ПОТЕНЦА РЕ Рунфлат 225 50Р 94В КАКО Гума Со Ултра Високи Перформанси БР 2255017

Достапност: Залиха
DEN 2.67

POTENZA RE050 A RFT (Run-Flat гума) е Максимална Изведба На Бриџстоун Летна гума развиена исклучиво за специфични бмв, Ферари, Мазда и МИНИ возила. Rotenza RE050 A RFT е дизајниран да обезбеди привремена продолжена подвижност на растојание од 50 милји до 50 милји на час дури и откако пункцијата овозможи целосно губење на воздушниот притисок. Потенца РЕ050А РФТ се одликува со соединение за шари со висок зафат, обликувано во асиметричен дизајн на шарите. Стабилните надворешни елементи на рамото, средните блокови на шарите и континуираното централно ребро обезбедуваат одговорно ракување, стабилност со голема брзина и влечење на суви патишта, додека периферните и страничните жлебови на шарите испумпуваат вода од под стапалото на гумата за да се минимизира хидропланирањето и да се помогне влажното влечење. Бриџстоун Потенца РЕ050 РФТ 225/50Р17 94В Бсв Одговара : 2010-12 Форд Фузија Хибрид 2014-15 Хонда Спогодба Хибрид Туринг 2013-16 Форд Фузија Енергија Титаниум 2018-21 Хонда Спогодба ХИБРИД ЕКС 2017 Хонда Спогодба Хибрид Туринг 2007 ХОНДА СПОГОДБА ЕКС-Л 2008-12 ХОНДА СПОГОДБА ЛХ-С 2016 ШЕВРОЛЕТ КРУЗ ЛИМИТЕД Лт 2011 Шевролет Круз Лтз 2017-18 Форд Фузија Енергија Платина 2019-20 Форд Фузија Сел Хибрид 2012 Шевролет Малибу Лт 2010-11 Шевролет Малибу Лс 2022 Хонда Спогодба Хибридна Турнеја 2015-23 Мерцедес-БЕНЦ Ц300 4МАТИК 2008-09 ШЕВРОЛЕТ Малибу Лт 2009-11 Акура Цх База 2007 Хјундаи Соната Глс 2006-09 Форд Фузија Сел 2013 Буик Верано Турбо 2008-09 понтијак Г6 Се 2006-07 Шевролет Малибу Макс ltz 2006 HYUNDAI СОНАТА LX И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ За Да Проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

БЕС ЗЕМЈА ХАНТЕР R 35 / 12 50Р20 ЦЕЛА СЕЗОНА ГУМИ БЕС ЗЕМЈА ХАНТЕР R 35 / 12 50Р20 ЦЕЛА СЕЗОНА ГУМА БЕС ЗЕМЈА ХАНТЕР R

Nokian z Line 225 / 50 ZR17 98 Y XL Nokian z Line 225 / 50 ZR17 98 Y XL Одговара : 201012 Форд Фузија Хибрид 201415 Хонда Спогодба Хибрид Турн�

Везда Турнејата А / С Гума е совршена гума за контрола во сите временски услови Оваа гума обезбедува удо�

Firestone Transforce CV 215 / 50 R17 95 H Xloverview TRANSFORCE CV од Firestone е лесен камион од комерцијално одделение и комерцијална ко

Мастеркрафт Лср Гранд Туринг е гума за турнеја во текот на целата сезона произведена за патнички и крос�

Pure Contact ® ls е луксузна гума за турнеи во сите сезони за патнички автомобили и кросовери...

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Гумата Bridgestone Blizzak LM32 RFT е зимска гума за изведба со неколку карактеристики за да се обезбеди максимално �

Времето На Уверување Подготвено Од Гудјер е гума за сите сезони Дизајниран за употреба на патнички авто

Континентален Контипроконтакт 205 / 50Р17 89вовервју Контипроконтакт цела сезона гумата од Континентал обе

Nokian Hakkapeliitta R5 225 / 50 R17 94 R Xloverviewn Nokian Hakkapeliitta R5 е зимска гума без навртки за патнички автомобили и дизајнира�

Новиот Кумхо Солус ТА11 е дизајниран како основна гума за сите сезонски турнеи за возачи од сите видови к

Milestar MS932 Спорт 225 / 50 R17 98 V XLOVERVIEWThe Ms932 Sport Од Milestar е гума за сите сезони која е наменета за употреба на модер�

Nokian ZLine A / S 205 / 50 R17 93 W Xloverview ZLine A / S Од Nokian ја балансира влечната сила во текот на целата година со перформа

N 'Fera AU7 225 / 50 R17 98 W XLOVERVIEWDesigned За употреба на седани, минивани и кросовери, Nexen N' Fera AU7 обезбедува влечење пре

Scroll