Ново
Нашиот Човек Во Париз

Нашиот Човек Во Париз

Достапност: Залиха
DEN 298.40

Овој класичен Сино Белешка 1963 албум Нашиот Човек Во Парисквот;, Од Декстер Гордон, стана овој тенор саксофонистички пример за неговите оригинални стилови на бибоп, исполнети со новите хармоници на музиката од 6 на 60-тите. Оригинално снимање во Студија Со Сина Нота сега ремастерирано НА ЦД. Ова е дел Од Сината Белешка записи "Руди Ван Гелдер Изданија"; серија. Сина Забелешка. Нашиот Човек Во Париз (ЦД) (Ремастер).

Карактеристики

Производи во категоријата

Песните за протест, трудовите химни, песните за работа, песните за еротски слики, рибалд дити и детските

Биг бит претставува една од најпрестижните компилации досега, со проект за кој беа потребни речиси две �

Овој комплет со кутии со 8 ЦД ги прикажува револуционерните резултати од 14 иконски американски серии за

Направено на БредстритВременска Капсула [ЦД] 82998213129 Музика Направена На БредстритВременска Капсула (ЦД

За прв пат, Др Кетрин Шејнберг открива револуционерни техники за лесно, пријатно зачнување...

НКТ 2020 НКТ2ри АЛБУМ РЕЗОНАНЦА Пт 1 (Случаен Капак) (вкл Постер,Лирска Хартија, Фотокард + Картичка За Книг�

Џим Ривс беше неодолив и за кантри и за поп публиката Еве 24 од неговите пробивни настапи : намалување на �

Следејќи го критичкиот цитат за ослободување На Импулси; Слатка Џорџија Праска, цитат; Гитаристот Мелоу

Поезијата во движење е многу очекуваното следење на Наџис многу сакан цитат; Ти, Јас и Засекогаш; што беш

2007 дигитално ремастериран реиздавање на сафомор албумот од 1974 година Од фанк дива Бети Дејвис (да не се �

БугабуБугабу (вкл 92pg Фотокнига, Држач За Џеб, 3 Фотокарди, Леќеста Фотокарда, Налепница + ЛИЧНА Карта) ЦД �

Вистината е . Грасдаугс навистина започна во 2001 година откако Џорџ ја имаше својата криза во средината н

Наградуваната и платинеста кантри пејачка Нил Мекој се врати со сосема ново преземање на големата Амер�

Еден од најретките и најбараните албуми на рокабили / кантри досега, овде повторно издаден Од Семејство�

Со" Каурус "(Мистрал, Северозападен Ветер) Анамнези ја постигнува целта на петтиот студиски албум, втори�

Одликувајќи се со цитат;кум На Душите; најнезаборавни хитови од 50тите, 60тите и 70тите години, вклучувајќи

Дигитално ремастерирано и проширено издание на овој албум од 1980 година Водите Се Лутер, Максин, Јулија и

Томас РЕТ КАДЕ ШТО ПОЧНАВМЕ аренапакување суперѕвезда Томас Рет има 18 мултиплатинум и златосертифицир

Деби албумот од Даг Деминг беше микс или оригинален блуз, од замав На Западниот Брег до чикаго електрик �

На Деби На Максвел Колумбија (жестока колекција песни што ја спојуваат гроздобер душа со свеж, современ

Хелен Реди Љубовна Песна За Џефри / Бесплатно И Лесно [ЦД] 61265701702 Музика Хелен РедиЉубовна Песна За Џефри

2022 ослободување Проширено издание Албумот со 16 песни ја удвојува експанзивната љубов На Аленс кон музи�

Партија Време Караоке е најпродаваната, најзвучна караоке линија на пазарот! Различни Уметници Партиј�

Првиот целосен албум на црвениот Кадифе од сите оригинални Јапонски песни Од 11 песни, вклучени се пет но

Брет Јанг ги освои срцата на обожавателите насекаде преку неговите искрени текстови И западниот Брегсе

Велика британија колекција Од Rdo Ме Право сад хит за етикета пријатели Детроит Смарагди...

Мултиталентираната Ракија беше избркана покрај четирикратноплатинестата ознака од такви патеки како �

Во соработка со еден од најдобрите бразилски пејач И Гитарист Паулињо Гарсија БЕШЕ ТОП 20 ЏЕЗ АЛБУМИ на г

Scroll