Ново
Белешки за Предавање Во Компјутерски Науки: Сајбер Безбедност, Криптологија и Машинско Учење: 7-ми Меѓународен Симпозиум, Цсцмл, Беер Шева, Израел, 29-30 јуни,, Постапк?

Белешки за Предавање Во Компјутерски Науки: Сајбер Безбедност, Криптологија и Машинско Учење: 7-ми Меѓународен Симпозиум, Цсцмл,

Достапност: Залиха
DEN 1003.04

Оваа книга претставува судиска постапка на 7-миот Меѓународен Симпозиум за Сајбер Безбедност, Криптологија и Машинско Учење, CSCML 2023, одржан во Беер Шева, Израел, во јуни 2023 година.21 целосна и 15 кратки трудови беа внимателно разгледани и избрани од 70 поднесоци. Тие се занимаваат со теоријата, дизајнот, анализата, имплементацијата и примената на сајбер безбедноста, криптографијата и системите и мрежите за машинско учење и концептуално иновативни теми во овие истражувачки области. Белешки за Предавање Во Компјутерски Науки : Сајбер Безбедност, Криптологија и Машинско Учење : 7-ми Меѓународен Симпозиум, Cscml 2023, Beer Sheva, Израел, 29-30 јуни 2023 година, Постапка (Мека).

Карактеристики

Производи во категоријата

Во овој воведен учебник авторот ги објаснува клучните теми во криптографијата Тој зазема модерен прист

Израмнете го Вашиот Мозок Со Нашата Книга За Загатки Со Големи Печатени Криптограми.Загатки за крипток�

Оваа книга претставува сеопфатна математичка теорија која објаснува точно што е проток на информации, �

оваа книга ќе ве научи на се што треба да знаете за оваа возбудлива нова индустрија за да можете да донес

Дали сакате да го одржите вашиот мозок остар и малку да се исплашите? Со нетрпение ја очекувате Ноќта на

Темелната монографија на Вогдес вметнува во сложеноста и деталите на четири различни родови инсекти, в�

Оваа книга ја сочинува темелно судената постконференциска постапка на 11та Меѓународна Конференција за

Денес, човештвото живее во сајбер свет Современите технологии вклучуваат брзи комуникациски врски пом�

Во оваа книга, пропагирана е истражувачка работа во симетрична и асиметрична криптографија на елемента

Крипто Средствата ги поместуваат границите на законот низ повеќе јурисдикции на повеќе начини...

Вистината ја открива вистината зад легендата на Бигфут, нејзините неславни стапалки и луѓето што „веру

Кон Четврт Век Криптографија Со Јавен Клуч обединува на едно место важни придонеси и ажурирани резулта�

Дали сте љубител на научна фантастика? Мислите дека сте ги прочитале и знаете класичните романи напамет

Дали Сакате Да Знаете Како Можете Да Профитирате Од Биткоин Револуцијата? Никогаш не е доцна да се науча

Воведување Надвор Од Мрежата : Блокчејн И Соларна Енергија во Развој На Контексти, револуционерна нова �

Оваа книга воведува концепт На хибридна криптографија, префрлете се од статички во динамични копчиња Т�

Во 2050 година, светот доживеа речиси целосен економски колапс, уништувајќи го глобалниот монетарен сист�

Оваа книга ќе ви помогне да ја разберете блокчејн технологијата, да ги сфатите сложеноста на Биткоинот �

Израмнете го Вашиот Мозок Со Нашата Книга За Загатки Со Големи Печатени Криптограми.Загатки за крипток�

Крипто валутата е дигитално средство дизајнирано да работи како медиум за размена, каде што индивидуал�

Откријте Точно Како Биткоин Ја Револуционизира Глобалната Економија & За Што Се Работи Целата Врева! Да�

Можете Ли Да Ги Решите Овие Криптограмски Загатки ?Подгответе се да му дадете вистински тренинг на ваши�

Предговор; Првите Броеви; Откривање Броеви; Некои Трикови Со Броеви; Некои Незгодни Броеви; Некои Корисн

Зборот "криптовалута" доминира на полето на инвестирање веќе една деценија, но срамота е што многумина с

Scroll