Ново
Собрание на цревото за ладење на маслото Sunsong Engine

Собрание на цревото за ладење на маслото Sunsong Engine

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Собрание на цревото за ладење на моторното масло Секое црево е прецизно инженерско со пред-свиоци за да се вклопат и вклучува загради, громи, топлински штитови, грмушки и заштитни ракави, како што е потребно за да се обезбеди дека сите делови што се носат се обновени во оригинална состојба. Сите цевки се произведуваат од челик со висока оценка и електро -зглобно со цинк -обвивка што дава супериорна корозија и отпорност на 'рѓа против елементи како што се висока влажност, патна сол, вода и варовник. Цревата за ладење на нафта ги исполнуваат или ги надминуваат оригиналните стандарди за перформанси на опремата. Цревата имаат опсег на работна температура од -40 до 350 степени Фаренхајт, надминувајќи ги барањата за оригинална опрема.

Карактеристики

Производи во категоријата

Acdelco Professional со висок капацитет Vпојас Acdelco Professional, Premium Atermarket Vпојаси служат како заменски ремени за најсл

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

Напнаторот на пумпата за гориво во Делфи повеќе од еден век, Делфи ги прави деловите автомобилите се раѓ

Оригинален адаптер за термостат Оригиналниот адаптер за термостат е компонента за замена на OES која ги �

Clevite 2003 2008 Chrysler 5.7 L Hemi V8 Главен сет на лежишта Clevite 2003 2008 Chrysler 5.7 L Hemi V8 Главен сет на лежишта Clevite 2003 2008 Chrysle

Комплетот за хардвер на компанијата за динамично триење DISC изгради репутација во автомобилската индус�

Оваа мобилна лента за преклопување на вечера за задно седиште од трговска марка е совршена за патување �

* Изграден за да ги исполни или надмине перформансите на оригиналната опрема ~ * дизајнирани да одговара�

Повторно воспоставено од производството за да ги исполни најпрецизните стандарди за сигурни перформан

Од креаторите на Pit Boss® Grills, подгответе се за потрагата со автентична опрема на отворено Искусете автент

Комплет за ремени за време на пумпа со вода, 2 ремени и 2 затегнувачи ACDELCO TCKWP186 Комплет за ремен за тајминг

Модул за контрола на моторот A1 Cardone P / N : 787060 ECM PROM Модул за контрола на моторот FITS Изберете : 19961997 Ford Thunderbird

Хардверот за премиум сопирачки на Вагнер е клучот за да се изврши квалитетна работа со сопирачките "дес�

Scroll