Ново
Трговска марка ликовна уметност „Серена декемвриска сцена“ платно уметност од Курт Шафер Фотографии

Трговска марка ликовна уметност „Серена декемвриска сцена“ платно уметност од Курт Шафер Фотографии

Достапност: Залиха
DEN 1.33

Уметник : Kurt Shaffer Photogres Subject : Panderscapestyle : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црна и бела фотографија на снежни покриени гранки во спокоен шумски предели. Истакнати бои : црна, сива како самоук фотограф, Курт е страствен за фото-уметноста што ја создава. Растејќи во Калифорнија, Илиноис и на друго место, Курт најде многу за да се фотографира од самиот почеток. Длабока loveубов кон природата и нејзината зачувување беше предизвикана во текот на неговите извидници години од неговиот татко Игл извидник, додека од неговата уметничка мајка го наследи своето природно око за композиција. „Мојата терапија е време поминато во природа“, вели тој, што го споделува во најчиста форма, истакнувајќи дека „она што го фотографирам во природата не е подложено на манипулација со фотошоп“. Ова не само што носи повеќе од децении филм за снимање каде манипулацијата не се ни размислуваше. Од 1980 година, Курт ги повика Кливленд, Охајо дома и најде бесконечна фотографска можност низ целата држава, во секоја сезона. Тој честопати ги зачудува гледачите со убавината што ја наоѓа во вообичаено : „Гледам убавина на места и работи што многумина минуваат покрај несвесни“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црна и бела фотографија на снежни покриени гранки во мирна шумска предели.

Карактеристики

Производи во категоријата

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност 'езеро О'Хара ложа'

Уметник : Емили Калинасубјект : Пејзаж Апестил : Наутички прооден вид : галеријаобвиткано платно уметнос

Додадете малку глам на вашите wallsидови со оваа авенија на пистата „Поделена туркуза“ апстрактна wallидн�

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „куќа“ платно уметност од K

Уметник : Fab Funky Subject : Animals Tyle : Наутички прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено з�

Подготвени за обесени презентации што се прикажани во различни големини, трговска марка ликовна уметно

Пистата Авенија Animalивотни wallидни уметности платно за отпечатоци „Тропски кокату“ птици розова, зелен

Уметник : Шерон Гордонсубјект : Пејзажапелатива : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткан�

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Пиво авенија Авенија Типографија и цитати на Team Wall Art Canvas Prints 'Team Gin' Смешни цитати и изреки Blue, White Team Gin, е

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, уметничко дело завиткано од галерија, �

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дел

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго�

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „самовила1“ платно уметнос

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Храна и Беверагстил : Современа трговска марка ликовна уметност „Туск

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Уметник : asonејсон nsонсонсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано пл

Уметник : Деби Wetzelsubject : Пејзажаперестил : Модерно рустикалнопроизвод Тип : Галеријаобвиткано платно Арт

Тема : Надреализам Стил : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лик�

Дајте му на вашиот декор на домот уникатен изглед со гледање добро во сите работи од печатените студио Wy

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметно

Уметник : Ерик Матејсејбјект : Пејзаж апестит : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички

Уметник : Тина Лавоејебјект : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : Галеријаобвиткано платн

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Ви

Scroll