Ново
Сафавиех Меј 30. во. Ж Долг Врат Керамичка Маса Светилка, Во собата на 2

Сафавиех Меј 30. во. Ж Долг Врат Керамичка Маса Светилка, Во собата на 2

Достапност: Залиха
DEN 415.84

Сафавиех Меј Ламба За Маса Со Долг Врат (Сет од 2) Бела Инспирирана од класична керамичка форма, оваа единечна керамичка светилка со екстра долг врат дава прекрасно, но современо присуство во секоја просторија. Прикажана во бело со четкана златна основа и врат, оваа вешта светилка е надополнета со современа бела памучна тапанска нијанса. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Современиот дизајн додава шик изглед во вашиот дом. Издржлива рамка за долготрајна долговечност. Лесен за чистење и одржување. Потребно е мало собрание. Боја : Бела. Боја На Сенка : Бело-Бело. Точка Димензии : 14 во. В х 14 во. Д х 30.5 во. Х. Изработени Со Керамика. Сенка Материјал : 100% Памук. Сенка Висина : 11 во. Х.Сенка Дното Димензии : 14 во. Л х 14 во. В.Сенка Врвот Димензии : 14 во. В х 14 во. Л.Традиционален Стил На Харфа. Боја На Харфа : Златна. Харфа Висина : 9 во. Х. Боја На Кабелот : Светло Сива. Должина на кабелот : 60 во. Димензии Светилка Тело : 7 во. В х 7 во. Д х 17.5 во. H. Дното База Димензија : 6 во. В х 6 во. Д х 1 во. Х. Приврзок Димензија : 60 во. Сертификација светилка : УЛ. Тип На База На Сијалица : Е26. Прекинувач Механизам : Ротирачки Прекинувач. Вклучен тип На Сијалица : ЦФЛ. Максимална Моќност : 13w. Лумен : 830. Количина На Светилки : 2. Додатоци во живот стил слика (и) не се вклучени. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, бојата на некои ставки може малку да се разликува. Пред чистење на било која светилка сенка или тела, исклучете го изворот на енергија. Избришете со мека, сува крпа. Избегнувајте употреба на хемикалии и средства за чистење на домаќинствата бидејќи тие може да го оштетат финишот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Чувствувајте се како да сте дома на опсегот со овој пар светилки за черепи од крави кои носат нежен сјај

Safavieh Estill Светилка За Маса (Комплет од 2) Индустриски шик стил во најдобар случај, светилката За маса Estill е

Подмачканиот Бронзен Комплет на стилкрафт вклучува две столни ламби и една подна ламба во исто семејст�

Додадете малку гламур во вашиот крајбрежен декор Со Столната Ламба SAFAVIEH BASHI LIT4259 AКомплет од 2...

Scroll