Ново
Ветер Брзина метар w Ветер Студ Темпо., Алтиметар, Барометар, Компас, Кругови Хронографска Меморија, Тајмер За Јахта

Ветер Брзина метар w Ветер Студ Темпо., Алтиметар, Барометар, Компас, Кругови Хронографска Меморија, Тајмер За Јахта

Достапност: Залиха
DEN 217.44

Часовникот PSWWM90 од Pyle прави многу ? вклучувајќи измерете ја брзината на ветерот и во двата километри на час и во скалата На Ветерот Бофор, така што е совршен за љубителите на едрење и пловење со брод. Опремен е и со височина со висока резолуција, барометар, компас, тајмер за јахти и хронограф. Задното осветлување ви овозможува да го читате часовникот дење или ноќе без надворешно осветлување. Боја : сина. Резолуција : 0,1 Км/ч. Опсег : 0,0 до 200,0 км/ч. Бофор Скала На Ветер : 1 до 12 Бофорт Форцеалтиметар. Резолуција : 1 м (1 стапки). Опсег : -703 до 9164 м (-2306 стапки до 30149 стапки)Барометар. Тренд на притисок : Пораст, стабилен и пад. Резолуција : 0.1 h Pa/mbar (0.01 in Hg). Опсег : 300.0 h Pa/mbar до 1100.0 h Pa/mbar (8.84 in Hg до 32.44 in Hg)Термометар.

Карактеристики

Производи во категоријата

Scroll