Ново
Разбирање На Музичката Теорија

Разбирање На Музичката Теорија

Достапност: Залиха
DEN 2.67

Придружното МП3 ЦД вклучува активности за вежбање. Разбирање На Музичката Теорија нуди практичен пристап кој користи активно учење за да пренесе знаење. Погоден за целосни почетници и не претпоставувајќи претходно знаење, секое поглавје вклучува примери, илустрации, јасни објаснувања, совети и само-тестови пред да продолжите понатаму. Ги опфаќа сите основни теми во музичката теорија, од theoryам и висина до интервали, големи и помали размери и сложени временски потписи. Исто така, ги надминува овие основни концепти на понапредна теорија како што се хармонија, боја на тон и музичка форма, за да обезбеди вистински сеопфатен вовед во музичката теорија. Теоретските информации се поткрепени со многу практични вежби и преземете содржина преку интернет за понатамошни активности за вежбање, за навистина да го консолидирате вашето знаење. Разбирање На Музичката Теорија нуди практичен пристап кој користи активно учење за да пренесе знаење. Погоден за целосни почетници и не претпоставувајќи претходно знаење, секое поглавје вклучува примери, илустрации, јасни објаснувања, совети и само-тестови пред да продолжите понатаму. Ги опфаќа сите основни теми во музичката теорија, од theoryам и висина до интервали, големи и помали размери и сложени временски потписи. Исто така, ги надминува овие основни концепти на понапредна теорија како што се хармонија, боја на тон и музичка форма, за да обезбеди вистински сеопфатен вовед во музичката теорија. Теоретските информации се поткрепени со многу практични вежби и преземете содржина преку интернет за понатамошни активности за вежбање, за навистина да го консолидирате вашето знаење.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кукавицата : Денот Кога Кукавицата Ги Загуби Боите Користи Мексиканска Народна Приказна За Едногласни �

(Голема Забелешка Личност) Сега дури и почетниците можат да ги играат своите омилени мелодии На Адел! Ов�

(Гитара Снимени Верзии) Сите 11 песни од третиот албум На Овие Велшки рокери, вклучувајќи : Сам Молат За М�

(Песна За Пијано / Вокал / Гитара) Една од музичките комедии со најголема заработка на сите времиња, Pitch Perf

За глас и пијано Вклучува дијаграми на акорди на гитара (Песна За Пијано / Вокал / Гитара) Земете ги пукан�

Алфред Мјузик, во соработка со Лед Цепелин, е горд што ја претстави оваа нова книга За Издание На Платине

ОВАА фантастична МУЗИКАМИНУСТАПАНИ ЦД е совршена за оние кои се стремат да играат како познатиот Џон Бо

За глас и гитара, со акорд симболи и гитара акорд дијаграми (Песна За Пијано / Вокал / Гитара)...

(Едукативна Гитара) Најпродаваниот метод и серија на гитара на Фред Соколов им помогна на стотици илјад�

(Музичка Продажба Америка) Откако првпат се појави во 1930тите, концизната, јасна содржина на најпродаван�

(Гитара Снимени Верзии) Оваа серија вклучува белешки за изведба и точни јазичиња за најголемите песни о�

Овие соло аранжмани за пијано на омилените Божиќни песни содржат текстови, предложени прсти, фрази, озн�

Волшебно проучување на цветањето на конго музиката, за време на борбата за консолидирање на нивната теш

Оваа книга е дел од инструментална серија организирана За Флејта, Кларинет, Алто Сакс, Тенор Сакс, Труба,

(ЕЗ Игра Денес) Десетина масивни хитови Од ГЃа Свифт, сите во голема, лесна за читање нотација совршена з�

(Музичка Продажба Америка) Сите основни и потребни студии за класична гитара се собрани овде во еден уба

(Бузи И Хокс Резултати / Книги) Симфонија со три движења инспирирана од англиска јакобска песна за меур...

Scroll