Ново
Јокохама ледениот штитник иг Зима 205 55Р 92Х Патничка Гума

Јокохама ледениот штитник иг Зима 205 55Р 92Х Патничка Гума

Достапност: Залиха
DEN 0.33

Јокохама ice GUARD ig53viewty yokohama ice GUARD i G53 е зимска гума без навртки која е наменета за употреба на компакти, купеа и седани. Поддржан од 30-Дневна Гаранција За Задоволство, напредниот дизајн на шарите на ig53 на ig53 и густото пиење ја зголемуваат влечната сила на снежните патишта со создавање дополнителни рабови на гризење. Апсорптивното гумено соединение на ice GUARD ig53 го зголемува држењето на ледените патишта, а конструкцијата и гуменото соединение на гумата ја намалуваат отпорноста на тркалање за да ја подобрат ефикасноста на горивото, така што возачите трошат помалку време и пари на пумпите. Изграден со ТРОЈНИ 3д шипки кои ја подобруваат влечната сила и стабилноста на снежните патишта. Периферните жлебови во форма на цик-цак создаваат дополнителни рабови на гризење кои го зголемуваат држењето на мразот и снегот. Се одликува со апсорптивно гумено соединение кое го отстранува водениот филм од патот за да го намали ризикот од хидропланирање. Дизајнот со низок отпор на тркалање и специјалната конструкција ја намалуваат отпорноста на тркалање за да ја подобрат ефикасноста на горивото. Дизајниран со еднонасочна шема на шарите што става повеќе гума на патот за подобро ракување во ледени и снежни услови. Големина : 205/55Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2012-13 Тојота Корола Ле 2015-19 Тојота Корола ЛЕ Еко 2006-08 Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС 2009-11 Хонда Граѓански ЛХ-С 2017-19 Шевролет Круз Дизел 2020-22 Тојота КОРОЛА XLE 2014 Тојота Корола Ле Еко Плус 2009-11 тојота корола се 2010-13 КИА СОУЛ 2У 2012-18 КИА ФОРТЕ ЕКС 2017-19 Нисан Сентра Св 2013-15 Доџ Дарт АЕРО 2016 Шевролет Круз Лт 2017-18 фолксваген Џета Волфсбург издание 2015-16 Нисан Сентра Фе+С 2007 TOYOTA corolla s 2013 Hyundai Elantra gls 2008-15 Scion Xb БАЗА 2008-09 Chevrolet cobalt lt 2020-22 Nissan ВЕРСА Sv 2013-14 Nissan Sentra Fe+Sv 2016 Folkswagen Jetta comfortline 2010 Kia Forte Ex И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Avanta ER800 OVERVIEWAdvanta ER800 Е гума за сите сезони која е наменета за употреба на патнички возила како што се купе�

Цинтурато П7 Цела Сезона плус беше дизајниран да обезбеди високи перформанси, безбедност и голема издрж

Генерал Алтимакс443 205 / 55Р16 91 Преглед Генералот Алтимакс443 е долготрајна гума за турнеи во сите сезони, на

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Firestone Winterforce 2КАРАКТЕРИСТИКИ И Придобивкизимско време влечење подобрена контролираноствибрации беспла

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Турнејата LS T / H / V е гума за сите сезони дизајнирана за употреба на луксузни седани, возила за турнеи, Џи

Фајрстоун Шампион Борец За Гориво 215 / 55Р16 93ховервју Шампионската Гума За Борец за Гориво обезбедува сиг

Овој модел не е наменет да се користи во зимско време, бидејќи соединението не ја одржува својата влечна

Fuzion туринг P195 / 55 R16 87 V bsw Сите сезонски Гуми Fuzion турнеја P195 / 55 R16 87 V bsw сите сезонски Гуми Одговара : 2007 Toyota C

0 т 200103 Нисан Максима Гхе 2009 АУДИ а4 Кватро Кабриолет 200910 Фолксваген Пасат Трендлајн 200709 Ауди А4 Кабриоле�

GT Radial Ice Pro 3 205 / 55 R16 94 T Xloverview Ice Pro 3 ОД GT Radial е зимска гума со навртки која е наменета за употреба на купеа, с�

Hankook VentPrime3 (K125 B) 205 / 55 R16 91voverwiewthe Hankook VentPrime3 (K125 B) е патничка гума која е достапна со технологија на рамна и �

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Bridgestone Drive Guard 215 / 55 R16 93 VOVERVIEWRunдупнатите гуми му овозможуваат на возачот да продолжи да оди до 50 милји дур�

Scroll