Ново
Патка Опфаќа Елегантен Водоотпорен Двор Љубовен Капак На Седиштето

Патка Опфаќа Елегантен Водоотпорен Двор Љубовен Капак На Седиштето

Достапност: Залиха
DEN 559.84

Идеален за употреба во умерени до сурови временски услови. Патка Покрива Елегантна Серија Капаци За Мебел За Двор се дизајнирани да го заштитат мебелот за двор од прашина, нечистотија, сонце, дожд и силен снег. Произведени со комбинација на врвен панел од полиестер со висока јачина, плус иновативни, повеќеслојни странични панели што дишат за да помогнат во елиминирање на кондензацијата. Повеќеслојните странични панели што дишат ја елиминираат потребата за отвори и обезбедуваат дополнителна висина на капакот. Полиестерска основа со висока јачина за дополнителна издржливост. Швајцарската Кафе боја. Две години ограничена гаранција ќе се опфатени. Мигрираат во Патка опфаќа денес! Одговара на патио сака седишта до 58"W x 33"d x 35" H. двегодишна ограничена гаранција. Водоотпорната ткаенина го штити мебелот во дворот од дожд, ветер, сонце, нечистотија и остатоци. Запечатените шевови спречуваат истекување на вода преку шевовите. Комбинацијата на интегрирани ремени со токи за странично ослободување цврсто го обезбедува капакот на место. За најдобри резултати, препорачуваме чување перници одделно кога не се користат. Не е дизајниран за целосно покривање на тркалата или нозете. Ве молиме погледнете ги упатствата за нега на мебел бидејќи некои завршетоци, заптивки или премази може да реагираат на капаци поддржани од ПВЦ. За да се намали оваа можност, се препорачува употреба на Купола Од Патка (продадена одделно) за подигнување на капакот. Не користете со мебел направен од бетон.

Карактеристики

Производи во категоријата

Идеални за употреба во сурови временски услови и услови на силен ветер, Крајните навлаки се дизајнирани

Дождливите денови, нечистотијата и птичјиот измет конечно го дочекаа својот натпревар Не само што наша�

Scroll