Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Зимски Волк Во Пејзаж Платнена Уметност Од Карла Курт

Заштитен знак Ликовна Уметност Зимски Волк Во Пејзаж Платнена Уметност Од Карла Курт

Достапност: Залиха
DEN 1.00

Уметник : Карла Курцубјект : Животински Стил : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има бел волк кој стои во зимски пејзаж. Истакнати Бои : Сива, Светло Сина, Бела, Сина Карла Курт започна да ги развива своите уметнички способности во средно училиште и заработи Диплома За Уметност Во Уметност и Диплома За Наука Во Компјутерска Графика. Таа се здоби со признание преку стажирање на колеџ во кое создаде компјутерска графика за проект изложен Во Музејот За Наука И Индустрија Во Чикагос во 1985 година. Денес, Карла е меѓународно позната уметница, откако ги продаде своите уметнички дела низ целиот свет, неодамна на купувачи во Обединетото Кралство, Канада, Јапонија, Шкотска, Шведска, Шпанија, Норвешка, Ирска, Италија и Холандија. Карла живее на нејзината семејна фарма во ридовите На Источна Ајова. Опкружена со полиња со пченка и говеда, нејзината љубов и почит кон природата се рефлектира во нејзините длабоко реални уметнички дела. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бел волк стои во зимски пејзаж.

Карактеристики

Производи во категоријата

Класичната цврста боја е едноставна и лесна за совпаѓање, погодна за секојдневен обичен изглед Направе�

Товарните шорцеви се тука за да останат и Georgeорџ ве покри Овие машки каргошорцеви се направени во удобн�

Мистична песочна црна завршница со чиста рамна стаклена сенка, додава елегантен и модерен изглед во ваш

Чувниците во форма на богатство се забавен, трендовски начин да додадете поп дизајн на вашите есенски о�

Уметник : Марлен Вотсосубјект : City Scapestyle : Модерно фаќајќи ги луѓето и животот околу нејзината растечка Г

Класик оди секси благодарение на незапирливиот стил на поло фустан на Маден Cујорк Мека и истегната, ово

Овој оригинален модерно дрвен wallиден часовник од средниот век се вклопува и во рустикални декори, како �

Одмор на пупка со вкус на тропикели за мали непцели со ананас и банана на одборот, плус омега3 спакувани �

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дел

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на вис�

Scroll