Ново
Ахилова Пустинска Јастреб Х-МТ Кал-Теренска Гума - 245 70Р 111х Одговара: 2002 - Џип Гранд Чироки Оверленд, 2003 - КИА СОРЕНТО ЕКС

Ахилова Пустинска Јастреб Х-МТ Кал-Теренска Гума - 245 70Р 111х Одговара: 2002 - Џип Гранд Чироки Оверленд, 2003 - КИА СОРЕНТО

Достапност: Залиха
DEN 1.00

АХИЛОВАТА ПУСТИНСКА Гума Х-МТ Е крајната теренска гума за сериозни авантури на сите терени или чисто за шоу на сопствени Џипови и подигнати камиони. Одликувајќи се со агресивна шема на шарите и странични блокови за гризење за дополнителна влечна сила, оваа гума е дизајнирана да ви помогне да го поминете најтешкиот терен што може да се замисли. Самата шара има широко отворени празнини помеѓу масивните централни блокови и на рамената што овозможуваат материјалот лесно да се евакуира за супериорен стисок. Моделот од 3 блока обезбедува стабилност и еден тон залак на карпи, нечистотија, песок и кал. ПУСТИНСКИОТ Јастреб Х-МТ има и странични ѕидови За Заштита Од Х кои обезбедуваат заштита од оштетување поради карпи, стапови или остри предмети. Оваа гума изгледа одлично и сигурно ќе ја испорача влечната сила кога ви е најпотребна. Опсег на оптоварување : XL (Дополнително Оптоварување). Страничен Ѕид : Црни Букви. Максимално Оптоварување по Гума : 2405 фунти. Агресивната шема на шарите обезбедува одлична влечна сила на секој терен. Заштитни странични штитници од карпи и остатоци. Одговара : 1997 Доџ ДАКОТА СЛТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

АХИЛОВАТА Пустина ХОК ХТ е гума за сите сезони специјално развиена за возачи кои бараат влечење преку ц�

АХИЛ ПУСТИНАТА ЈАСТРЕБ АП2 е летна, комерцијална гума Оваа гума е дизајнирана да обезбеди подобрена без�

Гумата Ахил 868 е долготрајна гума за сите сезони за седани, компактни автомобили и кросовер возила...

Ахиловата Пустинска Гума УХП е гума со врвен квалитет за Теренци Возачите го добиваат најдоброто од дол

Ахилова Пустина ЈАСТРЕБ АП2 ЛТ215 / 85Р16 115Р гума висококвалитетен состав со Високи перформанси...

Гумата Ахил 2233 е спортска гума насочена кон обезбедување цврст стисок и супериорна контрола на спортск�

АХИЛОВИОТ АТР Спорт е перформанс и високи перформанси, летна гума произведена за патнички возила и Тере

Ахил АТР Спорт 2 е патничка гума за сите сезони Оваа гума нуди исклучителни можности за влечење и ракува�

Спортската Гума "ахил АТР" е спортска гума со високи перформанси со специјална гума за шари и насочена ш�

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Гумата Ахил 122 е гума за сите сезонски перформанси со многу перформанси како ракување со голема брзина и

Scroll