Ново
Сонце Jо засилувач Електричен пакет чипер од дрво

Сонце Jо засилувач Електричен пакет чипер од дрво

Достапност: Залиха
DEN 2719.84

Електричен пакет за заштеда со 14 Amp дрво чипер и 50 14 мерач ПВЦ продолжен кабел нагоре и зачувај! Брзо претворете ги остатоците од дворот во градинарски прекривка богата со хранливи материи и направете го вашиот дел за да го намалите, повторна употреба и рециклирање со електричниот чипер/уништувач на Sun Jo. Напојуван со робустен 14-засилувач, CJ601 E електричен чипер од дрво и уништувач создава брзина до 4.300 вртежи во минута, правејќи брза работа надвор од четката, лисјата и гранките што го прегануваат тревникот. Наменето за лесни работни места, овој чипер од дрво ефикасно чипки и парчиња дрвени стапчиња и екстремитети до дебелина од 1,5 инчи, намалувајќи го отпадот во дворот до 1/16-та нејзината оригинална големина. Минимализираните чипови од дрво што произлегуваат од напорите на Сон oeо се совршени за употреба како градинарски прекривка околу вашите дрвја и цветни кревети. Лесно да се соберат и практично да се одржат бесплатно, „Сонцето oeо електричен чипер“ и „Шредер“ е подготвен да оди кога сте. Само вклучете го и веднаш започнете со чипување! За разлика од алатките за гас, електричното напојување Sunо значи дека не мора да се справувате со чад, испарувања, непредвидливи почетници и скапи мелодии. CJ601 E исто така има и безбедносна станица што автоматски се занимава кога ќе се отвори бункерот. За да ве вклучиме, исто така, вклучен е и кабел за продолжување од 50 метри pjext50-b, така што имате сè што ви треба за да одите со oeо. Надворешната јакна на кабелот обезбедува супериорна отпорност на маслото, маснотијата, влагата и абразијата е исклучително флексибилна. Направено од ПВЦ, овој кабел наведен со UL може да ги временските температури од под замрзнување -40 ° F до 167 ° F. Флуоресцентната жолта боја го прави овој кабел лесен за идентификација за време на употребата. Приклучокот за индикатор за напојување oeо светка кога кабелот има моќност. PJEXT50-B е оценет на 15 засилувачи за да се испорача максималната количина на моќност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Scroll