Ново
Бош П Н Е Тивок Премиум Керамички Диск Сопирачка Рампа Во Собата За 2004 - КАДИЛАК XLR и 1997-Chevrolet Корвета; Заден

Бош П Н Е Тивок Премиум Керамички Диск Сопирачка Рампа Во Собата За 2004 - КАДИЛАК XLR и 1997-Chevrolet Корвета; Заден

Достапност: Залиха
DEN 970.88

Денес, едно Од трите Азиски, Домашни и Европски возила на патот во Северна Америка вклучува компоненти за сопирање на Бош. Тоа е затоа што Бош е клучен играч во индустријата за сопирање откако аплицираше за својот прв патент за дизајн на системот за сопирање во 1936 година. Бош ја воведе технологијата За Сопирање Против Блокирање на пазарот, Како и електронските системи за Контрола на Стабилноста. Сега Бош носи повеќе од 70 години експертиза ЗА сопирање НА ОЕ на резервниот пазар со Тивки Тивки Дискови За Сопирачки На Бош. Програмата За Тивка Премиум Диск Сопирачка за Сопирачки нуди врвен квалитет, достапност, конкурентни цени и целосна покриеност за сите марки и модели На Домашни, Азиски и Европски автомобили, лесни камиони и Теренци.  Формулациите вклучуваат керамика без Бакар и полу-металик специфични за платформата што ги исполнува Законодавството Без Бакар Во 2025 година. Со "Науката Зад Тишината", Тивката Екипа ја подигнува технологијата на резервната подлога за сопирачките на сосема ново ниво. Бош Премиум Диск Сопирачките За Сопирачки користат иновативни материјали кои обезбедуваат највисоко ниво на квалитет. Бош го интегрираше нивниот најдобар повеќеслоен гумен јадро во стилот НА ОЕ за да обезбеди тивко работење. Тивката екипа обезбедува тивка операција што ја очекувате со издржливоста и долгиот век на траење што се белег на сите производи на Бош. Тивкиот лист доаѓа во комплет со хардвер (каде што е достапен) и лубрикант за да се заврши работата на сопирачките прв пат, секој пат. Бош го посвети инженерството на специфични премиум материјали на платформата, обезбедувајќи исклучителна моќ на запирање и тивко работење со мала прашина. Тивкото работење со повеќеслојна шим од гумено јадро обезбедува зголемена јачина и изолација од бучава. Напредната воздушна легура што се користи во патентирана керамичка и полуметална формула за триење без бакар е во согласност со Законодавството Без Бакар За 2025 година. Заштитниот слој за пренос го продолжува животниот век на подлогата и роторот. Слотови и комори за врвен квалитет, вклопување и функција; хардверски комплет (каде што е достапен) и вклучен синтетички лубрикант за извршување на целосна работа на сопирачките. Заден : Кадилак : 2004-2009 XLR; Шевролет : 1997-2013 Корвета.

Карактеристики

Производи во категоријата

Бек / Арнли е основана во 1914 како Бек Дистрибуција Корп Во Њујорк Од Страна на Ирвинг бек Првично снабду

Керамичката подлога За сопирачки И хардверскиот комплет Z17 Evolution е прифатлива замена на залихите за ваш�

Поддржана Од Гаранцијата За Делови За Сервисирање На Мотоцикли која нуди 2 години, неограничена километ

Тапан Сопирачка Чевли Тапан Сопирачка Чевли Одговара Изберете : 20082017 ЏИП ПАТРИОТ 20072012 НИСАН СЕНТРА 20082017

Возачите кои учествуваат во" Денови На Патека "или" Настани за Возење Со Високи Перформанси (HPDE) " се потп�

Центрични Делови тапан сопирачка чевли изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и �

Бендикс диск сопирачка рампа сет е изградена репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изр

Бендикс диск сопирачка рампа сет е изградена репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изр

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / Стоп За Напојување Z36 Екстремен камион И Вл

Инженер за сопирање без бучава со двојни гумени потпирачи кои нудат 6 пати повеќе намалување на бучават�

Проверете ја компатибилноста Со Вашето возило Кликнете Овде автоспецијалните чевли за сопирачки се ди�

Моќност Запре Керамички Кочница Рампа И Дупчат & Дупчиња Ротор Комплет Моќност Стоп Z23 Еволуција Спортс�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / Возачите кои учествуваат во "Денови На Пат�

Scroll